şükela:  tümü | bugün
  • 15 eylülde ilk arkadaşların gitmesiyle artık kaldırılması mümkün olmayacak zırvadır.
  • evet yapmayın askerlik. silah tutmayı kullanmayı bilmeyin. bir gün gelir ülkenizi işgal edecek olurlarsa düşmanınıza sorarsınız abi bu tüfek nasıl çalışıyor diye.
  • düşmanlar ciuv ciuv diye mermi ata ata gelirken abi bu tüfek nasıl çalışıyor dermişiz. dayı yıl 2018 he, 1942 değil. sen 70 yıl kadar geride kalmışsın, güncellemelerini bi kontrol et istersen.

bir de diyorlar ki ülkede cem yılmaz'dan başka komedyen yok. e gel bak işte ekşi sözlüğe.
  • ne ağladınız be...
  • 2018 yılında ülke işgal edilecek olsa düşmanların üzerimize normal taramalı tüfeklerle falan geleceğini düşünen yazarların "iyi silah kullanmayı da bilmeyin" diye trip attığı durum. tüm silahların, askeri araçların, uçakların ithal senin zaten, birisi işgal edecek olsa tüm sistemlerini tek tuşla çökertip elini kolunu sallaya sallaya girebilir. gençler red alert falan oynadıklarını zannediyorlar sanırım.
  • 1 hafta sonra ilk bedelli celbi başlayacakken (yol iznini düşürüp) artık gerçekleşmesi mümkün olmayan hede.

böyle bir niyetleri olsaydı çoktan yaparlardı. amaç şov olsa bile bu kadar abartmazlar.

velev ki kaldırıldı diyelim ve ekimde meclis tatilden dönünce kalksın, e o zamana kadar gidenlere haksızlık olmaz mı? olur. hem haksızlık hem de absürt olur.
  • başlığı açan yazara sonuna kadar katılıyorum. ülkemizdeki insanların iyiliğini isteyen olmadığı için bu haldeyiz. yapacak bir şey yok sürünmeye devam. akıllı insanlar gider organize olur, tepkilerini dile getirir. bizde bu ortamda yok. o halde yapılacak şey yurtdışına çıkmak, arkana bile bakmamak.
  • pembe götlü koftiden anarşistlerin haksız talebidir. suimisal misal/emsal olur mu hiç? kaç yıllık bedelli ve dövizle askerlik gibi uygulamaların hepsinde acemilik vardı. yani bu işin şıtandardı budur. geçen iki bedelli, muhtemelen fetö'cülerin işine öylesi geldiği için, sistemden esaslı bir sapma olarak karşımıza çıktı. şimdi fabrika ayarlarına dönüş vakti. yani esas sahibi geldi kaçın lan tirrekler. acemilik kalksın diyip götünüzü açacağınıza, zorunlu askerlik yerine kamu hizmetini savunun en azından hayatta bir duruşunuz olsun. haydi hayırlı tezkereler. sayılı gün çabuk geçer.
  • şehitler ölmez vatan bölünmez edebiyatı kasanların karşı çıktığı şey.

askerlik ve polislik ölümün olduğu mesleklerdir. zorunlu askerlik ölüm ihtimali açısından daha sakıncalıdır. profesyonel askerlikte ölüm ihtimali kişilerin profesyonel olduğu için daha az olduğu için zorunlu askerliğin acilen kaldırılması gerekir. sırf siz fakir çocukları ölüyor edebiyatı kasmayın diye.

2011-2012 yani en pahalı bedelliden 2 defa kredi çekerek yararlandım. ödemeleri hiç aksatmadım. temel askerlik hizmeti de verilmedi haliyle ve o yüzden sefer görev emri de çıkmayacakmış.

yine de ben de bunun yapılacağını sanmıyorum.