şükela:  tümü | bugün
  • yakında göreceğimiz yazarlar.
    klavye başında vatan millet sakarya edebiyatı yapanlar askerlik gibi gururlu onurlu bir olaydan kaçmak için bakalım oylarını satacak mı?
    samimiyetlerini göreceğiz.
    gerçi bunların çoğu 1 milyon dolara dinini değiştirir misin sorusuna önce hangi arabayı alırsın diye kontra çıkaranlar.
    hadi bakalım bekleyip görelim.
  • satmasınlar tabi ama askerlik yapmanın neresi gururlu onurlu bir olaymış onu anlamadım. askeriyenin ameleliğini yapmak için hayatından 1 yıl vermenin nesi onurlu? sanki gidip cephede savaşıyor. gidip ya ot yolacak güneşin bağrında, ya tuvalet temizleyecek, ya duvar boyayacak. prensip olarak karşıyım bedelliye ama askerlik yapmama olasılığı olan yapmasın.
  • geçenlerde 1 milyon tl karşılığı satılıyordu, buralara kadar düştü mü yahu?
  • bedelli bekleyenleri, "gurursuz, onursuz, korkak" zannedenlerden daha gerizekalı değillerdir.

ha değil bedelli genelkurmay başkanı yapma vaadinde bulunsa yine akp'ye oy vermem. çünkü bedelli karşılığı devlete para ödüyorum, minnet duymamı sağlayacak bir durum değil bu. kaldı ki yurttaş olarak bir talebim karşılanmış oluyor. niye dilenci triplerine girelim?
    ek olarak 1 milyon dolara istedikleri dine şey yapabilirim.

edit: ateist.
  • öncelikle bedelli askerliği eleştirenlere gelsin:
    bedelli askerliğin bedeli 18.000 tl idi ve gayet makul idi. bugün borca harca girip cep telefonu almasını biliyor millet. düzenini kurmuş, çoluk cocuğa karışmış, işi gücü olan sıradan bir insan bile bu imkandan rahatlıkla faydalanabilir. ben bedelli askerlikte bir sakınca görmüyorum. (askerliğimi yedek subay olarak yaptım hem de yedek subay olmayı ben istemiştim.)
    bedelli bekleyenlerin çoğu askerlikten kaçmaktan ziyade düzenlerinin bozulmasını istemeyenler.

sırada oyların satılacağını iddia edenler var:
    arkadaş bankaya gittiğinde sana seçim pusulası mı soracaklar. kime istersen ona oy ver nolacak yani.

vatana sahip çıkmak sadece silah altına girmekle olmuyor. düzgün ve ahlaklı bir vatandaş olmak askerlik yapmış olmaktan daha önemli ama biz millet olarak hep şekilciyiz hiç meselenin özünü anlamıyoruz.

büdüt: edit
  • büyük başkanı destekleyebilirler.

(bkz: bedel bey)