şükela:  tümü | bugün
  • bedelli askerlik malumunuz çıktı. herkesin cebinde cash parası olmayabiliyor. kredi cekme desen ebesinin nikahına kadar olmuş faizler. özel, ailevi nedenlerden dolayı bedelli yapmak isteyen, akrabadan tanıdıktan para istemeye çekinen arkadaşları düşünerek açılmıştır bu başlık.
  • güzel arkadaşım, yardım yapacak imkanım olsa gider lösev'e yaparım yardımımı, parasızlıktan ölümle boğuşanlara yaparım, intiharın eşiğinde olanlara yaparım, okuyamayan çocuklara yaparım, barınaklara yaparım,tema'ya yaparım, oraya yaparım buraya yaparım da elin oğlunun rahatı bozulmasın, gitsin bedelli askerlik yapsın diye elimi cebime atacak olursam af buyur kendimi büyük keriz hissederim. o yüzden yanaklardan öpüyorum ve gidiyorum hemen buradan.
  • siktir git askere diyeceğim kişi.
  • (bkz: godoman ağabeylerime açık mektubum)
    herhangi bir vesile ile godoman ağabeylerime ulaşacağını tahmin; bunun da ötesinde temenni ettiğim, cehreten huzurlarına sunacağım, tamamen halisane hislerin tezahürü şeklinde vücut bulacak olan, askerlik hizmetimin müreffeh bir şekilde sona ermesi ihtimalinin mevcudiyeti açısından yüksek ehemmiyet arz ettiğini düşündüğüm mektup.

sevgili godoman ağabey;

yeni tayin olduğu vilayetteki ilk cuma namazında, cemaate kur'an diline olan istidatını sergilemek gayesiyle kameti uzattıkça uzatan işgüzar bir müezzin konumuna düşmemek için, bir an evvel sadete gelmek istiyorum. evet tam da şimdi kameti bitirdim sadete geldim.

senden para istiyorum ağabey. yüzünün ekşidiğini, bezgin bir "öff" çekerek sayfayı kapatmaya yeltendiğini tahmin ediyorum. ne olursun dur. ister çağrıma kulak ver samimiyetimi sına, ister cüretimi tahkir et, eleştir, kına.

paraya ihtiyacım var güzel abim

bedelli ücreti kadar 15.000 lira; nazarımda büyük, nazarında cüzi bir miktar olan bedelli parasını şu naçar kardeşine hibe edersen eğer; genç ömrümün geri kalan kısmını huzur ve refah içinde sürdüreceğim.

allah'a şükür onulmaz bir hastalığım da yok, soluğu gölgemde, namlusu ensemde cezzar bir alacaklım da. ama arkam yemiyor güzel ağabeyim umarım beni anlıyorsundur, bu paraya ihtiyacım var.
  • isterseniz 21 gunluk egitimin her gununu birimiz yapsin? ne dersiniz?

kusura bakmayin da 15bin lirasi olmayan insan bir zahmet askere gitsin. bunun fakirlikle alakasi yok. gitsin en azindan 6 ay 12 ay yiyecek ekmegi olur, kalacak yeri olur.
  • bizim de işimiz gücümüz yok askerlikten yırtmak için para toplayana destek vereceğiz öyle mi?*