şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evet arkadaşlar , bedelli askerlik süresince edindiğiniz tecrübeleri burada paylaşabilirsiniz.

  ben bismillah diyerekten başlıyorum.

  öncelikle e-devletten aldığım başvuru belgesiyle bankaya gidip parayı yatırdım sonra bağlı bulunduğum askerlik bürosuna gidip işlemlerimi yaptırmak için başvuruda bulundum

  2 adet problemle karşılaştım anlatıyorum ona göre vaziyet alın.

  dekontlarda ıslak imza ve telefon numarası yoksa kesinlikle işlem yapmayıp geri gönderiyorlar bu 1

  2. si eğer okuyorsanız ; ben mesela uzaktan eğitim yüksek lisans yapıyorum yine işlem yapmıyorlar git kaydını sildir gel diyorlar.
  hadi ben uzaktan eğitim yapıyorum normal olarak okuyanlar nasıl olacak hiçbir fikrim yok ama muhtemelen problem olarak size geri dönecek bu meret.

  gördüğünüz gibi şuan herşey karışmış durumda. lütfen sizler de bu başlık altında yaşadığınız problemleri sıralayın henüz işlem yapmamış arkadaşlarımıza kolaylık olsun.
 • kayıt sildirme sıkıntılı. 3 hafta için?
 • yüksek lisans tezimi vermeme 4 ay kalmış oldu paşam bir de sizin için okuldan kaydımı sildireyim.

  askere gidiyorum diye kaydı dondurma hakkımız var, fakat ne zaman yapılmalı bu işlem bilmiyorum. böyle bir sorunla karşılaşıp nasıl çözen biri varsa lütfen yeşillendirsin.

  öğrenimi devam edenler için söylenen saçmalıktan başka bir şey değil.
 • kayıt sildirmekten ziyade tecil bozdurmanın beklendiği dedikodularının döndüğü işlemler. herhangi bir yüksek lisans programında kayıtlı olunmasına rağmen tecil bağlı olunan askerlik şubesinden bozdurulabilir.
 • yüksek lisans yapacak olan arkadaşlar, kayıt sildirmiyor tecil varsa tecili okul aracılığıyla bozduruyorsunuz. akabinde işlemleri hallediyor bedelli celp döneminde askere alınıyorsunuz. 21 günlük askerlikten sonra okula bunu belgeleyip 1 ay ek uzatma alıyorsunuz. burada kayıt silinecek diyenlere kulak asmayın.
 • bankanın önünde 3 kere takla at 2 kere osur denilse mecbur yapacak insanları ilgilendiren işlemlerdir. insanlar askerlik yükü altında zor durumda.

  not : 369. kd
 • e devletten aldiginiz belge 2 tane olsun mutlaka.