şükela:  tümü | bugün
  • çinden borç almayı konuştuğumuz şu günlerde sizinle altın madeni fikrimi paylaşmak istiyorum.

şimdi, biz bu suriye’li kardeş(!)’lerimize 30 milyar amerikan doları harcamadık mı? harcadık. kaç tane adam var ülkemizde? diyelim beş milyon.

böl 30 milyarı 5 milyona. ne etti? kişi başı 6.000 amerikan doları. iyi para ama özgürlük karşısında hiçbir şey değil!

o zaman bomba fikrimi açıklıyorum. bak baştan söyleyim, fikrimi hayata geçirirseniz en azından mahlasımıda bir yerde söyleyiverin.

neyse, dostlarım bedelli mültecilik çıkarıyoruz. 6.000 doları veren alır mülteci kartını, vermeyen yallah ülkesine.

şu an ülkemizde olanların yarısı bile verse 15 milyar dolar eder ki, bence çin’den alacağın da maksimum bu kadar.
  • ben de ingiltere’yle böyle bişey yaşadım. arkadaşım türkler bana iyi bakmıyor, geleyim size çalışayım dedim. adamlar “ya şu niye şöyle be grzklı” diye reddettiler. ben de bi kere vermeyene bi daha vermeyen cinstenim. başvurmadım bi daha.

aynısı pilotluk başvurumda da oldu. bütün aşamaları geçtim, sondaki dlr mülakatında beni beğenmediler. bakın çok iyi uçururum uçağı diyorum inanmıyorlar. bi de kafam karıştı tabii bi uçağın modelini sorduklarında o yüzden inanmamış olabilirler:( buna da 2. kez başvurdum ama bu sefer direkt almadılar. 3. şansım vardı ama başvurmadım. mülteci gibi hissettim kendimi. daha kaç kere başvurucam? alırsanız alırsınız; almazsanız almazsınız. ne bu naz?

mülteciler de (hem zorunlu olanları hem de gönüllü olanları ya da hem zorunlu hem gönüllü olanları) yararlı olabilirler. einstein ve hitler örneğinden dolayı böyle söylüyorum. hitlerin görüşleri eninde sonunda meyvesini verdi. hem de kovaladığı einstein’in kafasıyla. karma böyle bir şey demek ki. allah’tan ben kovalandığım halde gitmedim. yoksa biriyle tanışamazdım belki.

(bkz: bye bye thy)
    (bkz: bye bye england)
    (bkz: bye bye google)
    (bkz: bye bye apple)
    (bkz: bye bye melis)
    (bkz: bye bye elçin)

(bkz: bakmayınız)

ayrıca (bkz: bye bye birdie)