şükela:  tümü | bugün soru sor
 • simdi egri oturup dogru konusmak gerek. sori ama biz gote got deriz.

  ulan adam 2 ay once ayni sozlukte mustafa kemal'in askerleriyiz diye sayfalarca entry girmis. yine ayni adam bedelli askerlik basliginda bedelli fiyati tartisiyor, dort gozle bekliyor.

  aslanlar, ataturk parali askeri sevmez lan. atanizi hic taniyamamissiniz.
 • mustafa kemal'in ordusuyla kurtuluş savaşına bile giderler ama tayyip'in ordusunda 1 gün dahi kalmak istemezler. tayyip de bunu bildiği için tezkereyi satılığa çıkarır, askeriye üstünden ticaret yapar.

  edit: orduların siyasiler tarafından sahiplenilmesinden rahatsız olmuş bazı erdoğancılar. halbuki biz de onu diyoruz, sizin adam, ülkenin ordusunu kendi ordusu gibi kullanıyor.

  mustafa kemal'in kurduğu ordu, tarihte şanlı türk ordusu diye geçer. çünkü bağımsızdır ve cumhurbaşkanının değil, ülkenin çıkarları için savaşır. bu yüzden bütün ülke, o orduyla birlikte savaşır.

  eğer bir ordu cumhurbaşkanının çıkarları için savaşmaya başladıysa ülkenin adıyla değil, cumhurbaşkanının adıyla anılması gayet normal. bunu bahçeli yaparsa, bahçeli'nin ordusu, kılıçdar yaparsa kılıçdar'ın ordusu, babam yaparsa babamın ordusu olur ama o zaman da herkes o ordunun askeri olmak istemez. başkomutanın öz oğlu bile gider çürük raporu alır.

  edit 2: aşağıdaki düşük profilli şahıs ülke halkının büyük bir bölümünün ne seviyede olduğuna güzel bir örnek. nereden saldıracağını şaşırıp kontrolü tamamen kaybetmiş. entrylerimi de kapasitesi izin verdiğince incelemiş ama hiçbir şey anlamamış. konuyla alakası yok ama cevap vereyim. silip silip yazıyor, ben şu versiyona cevap verdim (bkz: https://i.hizliresim.com/8ybg4n.jpg)

  1- yazdığımı silmedim, altına edit bölümü ekleyerek devam ediyorum. ekşi'de çok sık uygulanan bir yöntem. ben de sık sık kullanıyorum.

  2- film kanallarına değil, netflix platformuna para ödüyorum evet. dinlediğim müziğe, tüm bilgisayar oyunlarıma ve office dahil kullandığım tüm yazılımlara da para ödüyorum. hayatın her alanında haktan, hukuktan, adaletten yanayım. hırsızlığı sevmem. sadece digiturk'e ödemiyorum, onu da ilgili entry'mde anlattım.

  3- devletten aldığım öğrenim kredisini 1 gün bile geciktirmeden, tıkır tıkır ödedim, bitti. diline doladığı ziraat bankası'na ait dekontları hala saklıyorum. bu konuyla ilgili 1 tane bile entry'm yok. ne alaka anlamadım.

  4- gss denilen şey borç değil, haraçtır. bu yüzden bunu ödemedim evet ama yalamaktan dilinizin koptuğu tayyip ülkede hak, hukuk bırakmadığı için bir gün o parayı da sike sike alacak benden, bunu da biliyorum.

  5- -ki birleşik, da ayrı, yavşak baban.

  edit 3: doyamadı, siliyor siliyor yazıyor. şu versiyona da cevap vereyim (bkz: https://i.hizliresim.com/rolbyv.jpg)

  şehitlikle ilgili de hiç entry'm yoktur. şehitlik denilen şey sığ beyinleri ölüme göndermek için uydurulmuş bir yem. eşitliği her zaman, her konuda savunuyorum ama bunu yaparken "zengin de ölsün fakir de" demiyorum, "zengin de yaşasın fakir de" diyorum. tayyip'in zengin çocuğu da ölmesin, onun da hepimiz kadar yaşamaya hakkı var. bu yüzden savaşa, silaha karşıyım. bu yüzden barışçıl çözüm yolları tamamen tükenene kadar kaba kuvveti bir seçenek olarak görmüyorum. sizin farkınızsa ilk fırsatta kaba kuvvete, sopaya, silaha, küfre, hakarete başvumak.

  "harç ile haraç arasındaki farkı bilmeyecek kadar akıl yoksunu!" diyerek sıvamayı tamamladın, tebrikler.
 • hemen hemen hepsi açıkça bedelliyi çıkartın, biz oyumuzu satalım; hatta çevremizin de oyunu satalım demektedir.

  geçenlerde bir yavşak kim benim ihtiyaçlarımı karşılıyorsa ona oy veririm demişti.

  arkadaş kurtuluş savaşı döneminde yaşasa 3 kilo patatese götünü siktirip, ingiliz askeri alkışlayacaktı istanbul’da.

  atatürk’ün adını o sikik ağzınıza almayın amına koduğumun iki yüzlü korkak piçleri sizi. siz kimsiniz bir de utanmadan atatürk’ün askeriyim diye dolaşacaksınız ortada.
 • maddi açıdan da olsa devlete en geniş anlamda hizmet etmektedirler. çürük peşinde koşan kefenligillerden her türlü evlâdırlar.
 • "mustafa kemal'in askerleriyiz" demek, bizi hemen asker yap da gidelim afrin'de ölelim demek değildir. ülke toprakları tehdit altında olsun görürsün mustafa kemal'in askerlerini koçum.
 • kahramanlık yapmak için "ülke topraklarının tehdit altında olması" koşulunu öne sürenler vardır bu ziraatçi komandolar arasında. ülke toprakları, toprakların ötesinde ülke insanları, hiç bu kadar tehdit altında olmamıştı koçum! bu tehditlere karşı slogan atmaktan başka bildiğiniz bir şey varsa yapın artık. yoksa kısa bir süre sonra o sloganları atacak, izmir'in dağlarında marşı söyleyecek ortam kalmayacak!
 • askerlik ne lan, gerizekalı homo sapiensler?
 • akp'nin ihya ettiği ihaleci domuzlarının peydahladığı veletler askere gitmediğinden gayet mantıklı birşey yapan adamdır. ben gideyim ömrümün 1 senesini yolda görsem üstüne tükürmeyeceğim elinde yetki verilmiş dırzoların ağız kokusunu çekmeye vereyim ama benim yaşımdaki yandaş ve zengin piçler rezidans villalarında kaşar siksin. sikerler öyle işi. mustafa kemal'in askeri başka tayyip silahlı kuvvetlerinde eziyet çekmek başka.

  ulan bu ülkenin cbnın oğulları hadi oğullarını bırak damadı bile askere gitmedi amk ne anlatıyorsunuz.