şükela:  tümü | bugün
  • hadi bakalım amk!

vicdani ret den tut da bedelliye, profesyonel askerliğe kadar her türlü uygulamayı destekleyen, zamanında gidip askerliğimi de kısa dönem yapmış bir seçmen olarak, oyum bedelliyi çıkarana tarzı sağda solda ağlayan yavşakları gördükçe benim de siyasilere kendi çapımda dayattığım durum amk.

benim gibi bir sürü de insan var. hadi bakalım.
    bedelli çıkaran partiye, kader mahkumu falan diye af getirin oyumuzu verelim diyen lalelere inat, ben de af ve bedelli getirene oyumu verirsem adiyim.
    senin kocan gidecek kim bilir hangi ananın oğlunu kesecek,
    kim bilir kimin yuvasını dağıtacak , sonra vay efendim kocam içeride, evladımla bi başıma babamın evine döndüm, ”kocama af çıkarın yoksa oy vermem” diye tehdit edeceksin he?
    siktir ordan. madem siz oy vermiyorsunuz toplasanız 50 bin kişi, biz de diğerleri olarak af yada bedelli çıkarsa oy vermiyoruz amk! yani şahsen ben kendi adıma vermiyorum.
    bu ülkede askerlik yapandan çok yapmayan var,
    içeride yatandan “kader mahkumu” * kadar da dışarıda suçsuz günahsız ve mağdur ettiğiniz aileler var... hadi bakalım...
  • bedelli askerlik yapmış biri olarak desteklediğim süper kampanya. ben yapmadım siz yapacaksınız.
  • haklı söylem. bedelli çıkarana oy vermek falan zaten saçma, zorunlu askerliği kaldıracak cumhurbaşkanı oyumu alır. yok öyle ağza bal çalmak, yemezler.