şükela:  tümü | bugün
  • nejla nın beraber basketbol oynarken beni savunması
    (bkz: nejla dur allasen sürtme de top oynayalım)
  • 3.sınıfta sınıfı boy sırasına dizmiş en kısadan baslayarak kilomuzu soran öğretmen. sınıfın en uzunuydum ve en kısayla aramda bir kafadan fazla fark vardı. kız 25 kg filandı, bense 35. boyuma göre çok normal olmasına rağmen sıra bana gelene kadar karnıma ağrı girmişti.

beden dersi bende travma oldu sonra zaten
  • küçükken kilolu olduğum için aklıma hiç gelmesini istemediğim anlar
  • eşofman getirmeyenler
  • " çocuklar serbestsiniz " cümlesi ve yaşadığımız mutluluk .
  • -öğrencilerine sevgisini kereste müdürü şeklinde hitap ederek ifade eden bir adet beden eğtimi ögretmeni.

-sene sonunda karneye not olarak 3 (yazıyla üç) getirmeyi başarmam.
  • mum duruşu, ters köprü, gülle atma, barfiks çekme. hoca bunlardan sözlü yapar ve puan verirdi. barfikste hiç üçe tamamlayamadığım için 80 verdiğini hatırlıyorum. saygılar hocam.
  • takla çalışmalarında erkek öğretmenin kız öğrencilere yardım amaçlı gösterdiği ilgi alaka takdire şayandı
  • 19 mayıs gösterisi.

seçildiğimizde dersten kaytarırız diye çocuklar gibi şendik.amma ve lakin öyle de değilmiş. o naif, sevecen adamın içinden gösteriye hazırlık sürecinde bir canavar çıktı resmen. yaklaşık 10 lisenin katılımıyla hazırlanılan gösteride her okulun beden eğitimi öğretmeni arasında soğuk savaş başlamıştı bile, bizde bu savaşın masum figüranları olarak cehphede yerlerimizi alıyorduk. bazen hazırlık süreci günde 10 saati buluyordu ve biz kafamızı duvardan duvara vuruyorduk. herkesin kafasında şimdi okulda olsak ne güzel girdiğimiz saat belli çıktığımız saat belli düşüncesi vardı. evet evet okul bizim için kamu, 19 mayıs ise özel sektör olmuştu.

o sene gösteriye katılan grup okumanın değerini çok iyi anladı, okulun ne güzel bir şey olduğunu mıh gibi kazıdı aklına güneşin altında saatlerce sürünürken. artık o çocukların aileleri sanayide çalışmakla tehdit edemezdi onları it gibi çalıştılar ve birçoğu gelecek sene yapılan üniversite sınavlarından iyi puanlar alarak üniversiteye yerleştiler.

ben çalışmalara biraz daha gölgede katılmış olacağım ki lise bittikten sonra bir sene daha hazırlanmak zorunda kaldım.
  • (bkz: sinifta soyunmanin dayanilmaz rahatligi)

sadece kizlarin soyunma odasi vardi ve o kadar erkek siralarin uzerinde geze geze giyinirdik.

hele birde dersin son 20 dk serbest olursan hoslanilan kizla voleybol oynama firsati yakalarsin iste o zaman deymeyin keyfe.

hesabın var mı? giriş yap