şükela:  tümü | bugün
  • beden olumlamanın yanlış anlaşılması sebebiyle vuku bulan olay. beden olumlama neydi? beden olumlama emekti, beden olumlama insan bedenine dayatılan güzellik algılarını yıkmak için ortaya çıkan ve fiziksel özellikleri sebebiyle zorbalığa maruz kalıp ötekileştirilen insanları bedenleriyle barışmaları ve hayata tutunmaları için cesaretlendiren harika bir hareketti. ancak güzelim fikir son zamanlarda, kilosu yüzünden nefes almakta bile zorlanan insanların "şişmanım ama mutluyum" temalı paylaşımlarıyla obezite övgüsüne dönüştü.

    sağlık sorunları yüzünden kilo veremeyen insanları ayrı tutuyorum ki şimdiye kadar böyle birinin obezite övgüsü yaptığına da şahit olmadım. ayrıca beden olumlama hareketi başlarda kusur olarak konumlandırılan tüm fiziksel özellikleri kapsarken şu an sadece fazla kiloları koruyup kollayan bir akım haline geldi.
  • fularım yohtu gardeeş ohuyamadım...
  • bana göre beden olumlama çıkış noktasıyla bile çok da mantıklı degildi. vücudunu illa ki genel geçer normlara uydurmak zorunda değilsin kendine göre farklılıkların olabilir ancak bunun anlamı fazla kilolara övgü değildir.
    kendini begeniyorsan zaten beden olumlamaya ihtiyacın yok. beden olumlama diye bir şeye kasiyorsan eksik hissettiğin şeyler var demek.