şükela:  tümü | bugün soru sor
  • siz yine de tesettürsüz gezmeyin.
  • ölüm ile bir anda canlı, duyguları olan bir varlıktan bir cisme dönüşmemiz ruhun varlığına kanıt olarak yeter diyor ve kanıt isteyen suserleri seri bir şekilde eksiliyorum.
  • duyguları olan bir varlıktan bir cisme dönüşmemizi neden biyoloji camiası kanıt olarak kabul edemiyor ve bilimsel yöntem nedir sorusunu kendisine sorması gerekenlerin wishful thinking ile hayatlarına devam etme eğilimini gösteren başlıktır.
  • astronot kıyafeti olarak da düşünebiliriz. bedenimiz (ve tabii beynimiz) bu dünyanın kurallarına uygun imal edilip bizlere temin edilmiş geçici birer kıyafet... bizler kıyafetlerimizi öyle benimsedik ki kendimizi o kıyafetler zannediyoruz. yani kendimizi beden ve beyin, dünyayı da yegane hakikat zannediyoruz. oysa işin aslı, bu bedenlerle bu dünyada sadece ziyaretçi olduğumuz... "ben" zannettiğimiz asıl ben değil. asıl ben olan, zaman ve mekandan münezzeh. asıl ben: tarif edilemez. zira tarif mefhumu da bu dünyaya ait; sonlu.

edit: kanıt isteyen arkadaşlar, kanıt, "bu adam galiba doğru söylüyor hmsf" diye fısıldayan iç sesinizdir.
  • kanıt?