şükela:  tümü | bugün
  • sürekli arayıp davetiye satmaya çalışmaları sinir bozan oluşum.

(bkz: tiyatro besat)

bir yıl sonra edit: telefonun reddetme listesi bunlarla dolu, buraya yazmakla bitmez, bazıları için algoritma bile kurdum, şununla başlayanlar diye.

üç yıl sonra bir daha edit: numara paylaşmak anlamsız, şu sıralar 553'le başlayan numaralardan arıyorlar, dilerim başlarına bela açacak sert bir kayaya toslarlar yakında...
  • anlamsız ve saçma ısrarları kendinde hak gören çalışanlara sahip olması ile inanılmaz itici olan tiyatro. insanın yardım edeceği varsa da etmiyor.
  • geçen yazdan beri beni 50 tl'lik bilet satmak için onlarca kez aradılar. farklı numaralardan aramaları da ayrı bir dert. gerçekten bokunu çıkarmanın sözlük manası bu olsa gerek. her seferinde nazikçe geri çeviriyorum. bıktım lan yeter artık yok bahçelievler bedensel engelliler derneği yok kadıköy zihinsel engelliler derneği... dün elemanonline'da birkaç iş başvurusu yaptım. sabah bi numara aramış. iş başvurusu için olsa gerek diye biraz önce geri döndüm. fazlasıyla girişken bir ses telefonda karşılık verince kıllandım, evet yine bedensel engelliler derneği... hayır bu farklı numaradan farklı yerlerden arayanlar numaramı birbirine dağıtmışlar herhalde. günlerim bedensel engeliler tiyatrosu biletini satmaya çalışan girişken sesli kadınları reddetmekle geçiyor. bir de bir yerden telefon beklerken aramaları üstüne cabası. artık bilet satmak için arayan numaraları kaydediyorum bir daha açmayayım diye. bunlar da o numaralar işte:

0532 247 84 34
    0532 223 06 86
    0533 035 15 84
    0533 035 11 52
    00542 232 22 33
    0530 951 27 33

bunlar sadece kaydettiğim numaralar. anamdan babamdan çok arar oldunuz lan yeter artık.
  • nedim saban'ın twitter'dan duyurduğuna göre olmayan oyunlar için bilet satan dolandırıcı bir firmanın kullandığı isimmiş.

geçen sene 50 liralık biletlerinden ben de aldım, o kadar çok aramışlardı ki, hem faydam olsun, hem de bir daha aramasınlar dedim. ama maalesef daha da çok aramaya başladılar. "daha önce bilet almışsınız, kimse almak istemiyor, ne olur yine alın" diye vapurdaki dilencilerin ağlamaklı ses tonuyla alakasız illerdeki olmayan oyunlara bilet satmaya çalışıyorlar.

onlarca farklı numaralarını bir isim altında kaydedip zil sesini değişik kaydettim, artık açmıyorum. alttaki gibi başlayan numaralar onlara ait. yahu cats müzikali icin bile bu kadar kalabalık bir cagri merkezi hizmet vermemistir. ** şeklindeki yerlerde sayisiz numaralari var. günde 500-1000 kişi arıyorlar herhalde.

0530 041 33 **
    0532 111 07 **
    0532 111 10 **
    0532 111 44 **
    0533 220 73 **
    0533 220 91 **
    0530 969 30 **
    0533 163 75 **
  • yapışkan oluşum. tanesi 50 liradan bilet kakalamaya çalışırlar. (bkz: oha) bir bulaşan bir daha kurtulamıyor.

0530 969 30 24
  • telefon sapıklığından hallice kuruluş.
  • asagidaki gibi bir habere konu olmus tiyatro. aman diyim.

link
  • hiçbir oyunlarını izlememekle beraber defalarca biletlerini aldım ve ilk defa az önce rahatsız olarak almayı reddettim. aynı ay içerisinde 2 kere almış olmama rağmen 3. kez aynı oyuna bilet satma girişiminde bulunuyorlar ve bu ısrarcı tavırları oldukça rahatsız edici. bi engelli arkadaşımız var gerçekten yardıma muhtaç ve biz ona tekerlekli sandalye almak istiyoruz diye bi hikaye var ve her seferinde bunu anlatıyorlar. tam kötü şeyler düşünecekken aklıma "sen de olabilirdin" gibi ajite edici şeyler geliyodu hep, işte duygu sömürüsü böyle birşey.

elimdeki biletler üzerinde 50 tl yazan sahteye benzemeyen bandrollü filan şeyler (sahte olmadığına nasıl emin olunur bilmiyorum gerçi) fakat yukarıdaki haberi okuyunca bir daha böyle kuryeyle bilet alayım filan işlerine girmem sanırım.

bu arada son arayan numara : 053884731**
  • az önce aylardır ilk defa birine bağırdım. bunlardan birine. arayıp yüzsüzce ısrar ettikleri, kabul etmeyince de çirkinleştikleri için. adamın karşısında olsam üstüme filan yürüyebilirdi yani sinirlenip sırf istediklerini kabul etmedim diye, sesinden ve konuşma tarzından bu izlenimi aldım. yani hiç bulaşılmaması gereken topluluk diyeceğim ama zaten siz onlara bulaşmıyorsunuz, onlar size bulaşıyor.

kimse bunları reddederken "ama engelliler için..." diyerek tereddüt etmesin. engellilerin durumlarını kullanıp o insanları da sömürüyorlar, yaptıkları bu. bir kere hiçbir ciddi yardım kuruluşu bu kadar ısrarcı ve agresif bir yardım toplama politikası izlemez. az önce ismimi listelerinden çıkarmalarını istediğimde resmen hesap sormaya kalktı adam sanki kendilerine bir borcum varmış gibi. iddialarına göre ben daha önce yardımda bulunmuşum kendilerine. ben oldukça şüpheci ve temkinli bir insanımdır bu konularda ve hiçbir şekilde telefon üzerinden böyle yardım işleri gerçekleştirmem. adam resmen şu tarihte söz vermişsiniz, daha önce bilet almışsınız filan diyor. ulan karşında salak mı var, benden iyi mi bileceksin bilet alıp almadığımı? bir kere bile hiçbir yardımda bulunmayıp tam tersine defalarca engelledim her seferinde aradıkları farklı numaraları ve listelerinden çıkarmalarını söyledim ismimi. kaldı ki söz vermiş olsaydım bile senin bana bu denli ısrar etme hakkın var mı?

sakın güvenip bilet filan almaya kalkmayın. yardım yapmak istiyorsanız bu işi ciddi ve yasal bir şekilde yürüten, kim olduğu belli, yeri belli, faaliyetleri belli dernekler var. gidin yardımınızı onlara yapın. hiçbir güvenilir yardım derneği sen telefonunu şahsen vermediğin halde her seferinde farklı numaradan arayıp bu kadar ısrarcı olmaz. yardım etmediğin için seninle tartışmaya ise hiç kalkışmaz.

bir dahaki sefere şikayet edeceğim.

numara da şu: 053316370**
  • az önce beni de arayıp hayretlere sürükleyen organizasyon, teşkilat, şebeke, artık her neyse.

geçen hafta kardeşimi arayıp ısrarla benim telefon numaramı istiyorlar. hayır kardeşime nasıl ulaşıyorlar? neden ona değil de bana satmak konusunda ısrarcılar gerçekten anlamadım. kardeşim haliyle vermiyor numaramı. peki aldığı cevap ne oluyor?

"biz onu buluruz nasıl olsa."

şu özgüvene bakar mısınız? ancak işin ilginci, hakikaten buluyorlar da. bir hafta sonra bana ulaştılar.

bileti almadım tabi ki ama pes doğrusu. dolandırıcılık organizasyonuysa bu şayet, tahmin edilenden çok daha organize bir teşkilat söz konusu sanırım. zaten telefondaki kadının üslubunu da, yardım amaçlı bir organizasyonla bağdaştırmak mümkün değil.

kısacası dikkatli olmakta fayda var. eşi dostu uyarmak lazım.