• anayasa profesoru, tv programlarında gezer.
 • istanbul universitesi hukuk fakultesi ogretim uyelerindendi zamaninda ..
 • anlaşılan bi o üniversite, bi bu üniversite gezen, olabildiğince berberden uzak durup kafasını büyük gösterten, çok konuşan, gatasaray liseli hukukçu.
 • avrupa insan hakları mahkemesinde türkiye cumhuriyeti devleti aleyhine açılan davalarda türkiye'yi savunan hukukçu. ülkemize büyük faydaları dokunmuştur.
 • "bugune kadar hukuk alaninda ne ogrendiysem bakir caglar'dan ogrendim" diyen, genelde soylediginiz herseyi onaylar bir havada iletisim kuran ve bu yuzden de sevmeseniz de sevimli duran adam.
 • her söylediğinize ilk defa duyuyormuşcasına rağbet eden, herhangi bir talepte bulundugunuzda-hiç mümkün olmayacak birşey dahi olsa- "aa tabi yaparız, tabi ki, hemen yarın ilgilenelim o işle" şeklinde tepki veren ama söylediği şeyi 2 dakika sonra unutan, siz ne derseniz deyin yine de kendi bildiğinden şaşmayan, tüm bunlara rağmen kızamadığınız aksine çok sevdiğiniz ve çok güzel ders anlatan anayasa hukuku profesörü.
  yukarıda sayılan özellikleri nedeniyle politikaya atıldığı vakit aranan politikacılardan biri olacağı su götürmeyen eski bahçeşehir üniversitesi rektörü.

  yıllaaar sonra gelen edit: son kısımdaki öngörüde nasıl yanıldığım belli değil...

  (oha! hem de 10 yıl geçmiş!)
 • rektör olması sebebiyle zaman zaman derse geç gelir. ders araları uzun sürer. sonra bir de hafta sonuna ek ders koyar. çok severim o ayrı.
 • bir dönem marmara hukuk fakultesinde de anayasa hukukunun genel hukumlerine ilişkin ders vermişti. derslerin de daha çok interaktif bir tarz izlemekte, 17 yy. da gerçekleşmiş bir olayı canlandırma yaparak anlatmaktaydı. koca derebeyinin kalesinin kapısını ''çat çat'' die çalıp ''selanumaleykum ben geldim'' tarzı bir anlatımla olayı dramatize ederek bize anlatırdı. hukuk sisteminde liberal sisteme geçilmesini uzun uzun seve seve anlatmaktaydı.
  ibrahim kaboglu'nun ekurisiydi. sonra galatasaray sonra bahçeşehir dedi. paraya para degil başka şey demeye başladı. ibrahim kaboglu ise idealist çizgisi ile kaldı marmara'da.
hesabın var mı? giriş yap