• bu adama demokrasi fukarası diyenler, başkaları "bitaraf olan bertaraf olur", "huzurumuza gelince biz de sessiz kalırız" falan deyince "adam doğru söylüyor abi" diyorlar ya işte ben buna çok şaşırıyorum.

şaşırın şaşırın siz de şaşırın.
  • siyaset meydanın'da burhan kuzu'nun içinden tren gibi geçen kişi.
  • olduğu gibi adlı tartışma programında önder aytaç'a laf giydirirken, mehmet metiner'e ilişkin de "sağ mıdır sol mudur anlaşılmamış, bana cevap verirken bile değiştirmiş olabilir" demiş, iki gereksiz insanı rezil ve perişan etmiş içimizin yağlarını eritmiştir.
  • 2011 seçimlerini neden yine akp'nin kazanacağını bir kez daha anlamamıza sebep olan adam. muhalefetin seviyesi anaokul terk olunca yapacak bir şey kalmıyor.

kusura bakılmasın ulusallamacı arkadaşlar anlamamak için özel çaba sarfetse de 1 milyonuncu baskıyı yapmak zorundayım:

1.büyükanıt'ın hala neden yargılanmadığını, verdiği muhtırayı ayakta alkışlayan biricik partine ve biricik profun süheyl bey'e soracaksın. kendisine zamanında en büyük desteği bunlar verdi. çelişik düşünceymiş, hadi oradan.
    muhtıra verilince alkışla, her kelimesinin arkasındayız diye resmi açıklama yap; muhtıra götünde patlayınca da suç duyurusunda bulun. ve sonra utanmadan çık millete "çelişik" de. böylesi ancak türkiye'de olur.

2.referandum tarihini akp temmuz olarak düşünmüştü, chp'nin anaysa mahkemesine itiraz etmesiyle 60 gün ileriye alındı. bi boktan anladığınız yok bari gazeteleri okuyun. şu kadar basit bilgiyi edinmekten acizsiniz, millete akıl satıyorsunuz.

cevap editi: akp temmuz'un ikinci haftasına referandum günü verdi. chp, anayasa mahkemesine bekeleme süresi 30 değil 90 gündür diye itiraz etti. anayasa mahmekesi de 90 günü mantıklı bularak +60 gün ekleyip 12 eylül'e denk getirdi referandumu. bütün komplo teorilerini bir yana bırakalım. burada "abdullah gül bekletti, 12 eylül'e gelsindiye" diyen adam, kusura bakmasın, anayasa'nın a'sından anlamıyordur, konuşmasın. veya konuşsun da ne kadar cahil olduğu bir kez daha ortaya çıksın.
  • bi dakka lan, kenan evren, büyükanıt falan diye sayarken (bunlardan hesap sorun diyor) araya hilmi özkök'ü de sıkıştırmış.. lan.. ne alaka????? hilmi özkök tam tersine "darbeye izin vermedi" diye asıl askerin ve ulusalcıların nefret ettiği adam değil mi.. batum hükümetten, kendilerini devirme çabasına destek vermemiş bi adamdan mı hesap sormalarını istemiş????

yok abi.. bu kesin şey kafası.. yazamıyorum gg olur.
  • hem bilgili hem cesur hem de vatansever, bana göre mükemmel karışım çünkü onunla aynı ülkenin vatandaşıyım, başka ülke vatandaşları beğenmeyebilir, haklılar
  • her şeye rağmen bu ülkenin boktan siyaset dünyasından umut yitirmeme sebebidir. nereden, hangi partiden olursa olsun, böyle adamlar olsun kardeşim şu siyaset dünyasında.
  • yandaşa yandaş diyen adam.hukuk profesörü,milletvekili
  • hukuk öğrencisi olan ama batum'un sözlerinin tamamını okudun mu? denildiğinde boşverin onu diyen kişiye inceden güzel ayar vermiştir.
    böyle insanlar yakında -siyasi yandaşlık ile- savcı,hakim olup hakkımızda karar verecek...
  • süheyl'in cia'in yazdırdığını iddia ettiği muhtırayı kendisi ve partisi ayakta alkışlıyor, "her kelimesinin arkasında" duruyordu. ulusalcılardan tutarlılık, dürüstlük beklentimiz yok ama yok "dinciler orduyu sahipleniyor, ironiye bak" diye saçmalamayın, kafanız basmıyor, anlıyoruz ama tartışmayı dışarıdan takip eden objektif arkadaşlar için özet geçeyim: biz süheyl'in ordunun siyasate müdahil olması isteğini eleştiriyoruz.(nokta)
    sen boşver ulusalcı kardeş, biz hepimiz dinciyiz, sorostan para alıyoruz. he de geç, boşver. yap bi cumhuriyet mitingi, neşeni bul.
hesabın var mı? giriş yap