şükela:  tümü | bugün
  • bir red necklik alameti. ambalaj icinde aleta gibi tavuk, hindi, okuz etinden mamul bir gida urunu. aylar oldu gozume carpiyor, almakla almamak arasinda gidip geliyorum. uzerine koymasalar o lumberjack resmini belki alacaktim, amma en son ghost world isimli filmde de ngutun birinin tukettigini musehade edince hepten vazgectim. yemis, tatmis birinden onyargilarimi dagitacak gorusleri bekliyorum. sahsima ulasamayan, yalakalarim kanaliyla bana ulasabilir.
  • urunu tatmadan topa tuttugum icin kendimden utanmam sebebiyle, 99 cent e kiyip aldigim bu urunun, soguk haslanmis sosis ile sucuk arasi bir urun oldugunu belirtmek zorunda hissediyorum. beefmis jerkymis unutun. onceki gunden kalmis sosisleri sucuklari yiyerek, beef jerky soundunu yakalamaniz mumkun.

bi de nasil yakalandigini bilmedigim kadikoy soundu var. ona da birisi cidden deginse cok memnun olacam.
  • zamaninda uzun ince slimjimler seker sanilmistir* yolda arabada az kalsin kusulmustur. baharat rahatsiz edicidir, dunyada daha lezzetli etler varken yenmemesi gerekendir.
  • görünüş itibarıyla pastırma veya bacona benzemekle birlikte tadı fecidir. bol tuzlu, isli, sanki yaparken yanmış da yanıkları farkedilmesin diye tuzlanmış gibi tuhaf bir tadı vardır, çiğnedikçe insanın ağzında büyür, ilk lavaboya tükürülür.
  • iyisi cok iyidir bunun mesela oh boy. genelde kamyon soforleri tercih eder. kizartilmis domuz derisi yiyen bir toplum icin bir gelismedir aslinda.
  • denir ki bu yiyecegi kizildereliler bulmus. etlerini kokmasinlar diye baharatlayip gunese sererlermis k.dereliler. ve bu gelenek taa gunumuze kadar gelmis.
  • bir de ben bugun bunu gordum ki oltanin ucuna takildiginda kimi kendini bilmez baliklar yem niyetine geliyor bu ete.
  • (bkz: silent hill 3)
  • amerikayi bir bastan obur basa arabayla gecmeye calisan garibanlarin acliktan olmemek icin ozellikle orta kesimlerdeki benzincilerden bolca temin edebilecekleri, hakikaten gerek konsept gerekse icerik olarak tiksindirici organik madde.

bu cilgin yolculuklardan birinde ilk kez gormustum bu olusumu. bir arkadasim merak edip hemen elimden almisti ve orjinalini bozmaya kiyamacagim su sahne yasanmisti:

dost: -i want to buy one of these but... what is it?
    neutral kasiyer: ??????
    dost: -...... yes?
    saskin kasiyer: -that is beef jerky
    dost: -riiight. thats what it says on it too. i meant..... is it edible or what?
    alingan kasiyer: -of course its edible. i eat it twiiice a deeeaaay (burasi redneck aksaniyla)
    dost: -twice a day? it doesnt even look like its going to bend when ill try to swallow.
    sirada bekleyen sicakkanli redneck: -yeeapp.. i usually shove it up my aaassss hahahahahhoho.
    keyifli kasiyer: -yeeeaap..hahahahahohoho
    dost: (ortamdan uzaklasirken, mesafeli bir sarcasm icinde) obviously it helps your sense of humor as well

oktay sinanoglu editi: mesafeli bir sarcasm deyimiyle uniter yapiyi bozmaya tesebbus ettigimden ozur dilerim
  • "beef jerky ne ola ki?" sorma gafletinde bulunanlardanım ben de. "a aaa, nası bilmezsin" tepkileriyle karşılaştım, hemen ardından benim soruyu sormama sebep olan paketi alıp açtılar, "ye hadi bakayım ye" diye elime tutuşturdular bir parça, sanırsın arkadaş değil babaannem mübarek. yedim, heyecanla yorumumu bekleyenlere hık mık edip "bana göre değil" ile geçiştirdim. inanmadılar, bir parça daha yedirmeye niyetlendiler. üstün yiyecek falan sanıyorlar bunu, üstelik sadece redneckler de değil, east coast insanları da bayılabiliyorlar. ama siz siz olun, uzak durun. paketinin üstünde "homestyle tender beef jerky" "soft chew" gibi ibareler yer alıp da kayış gibi olan, hiç yakışmamış baharatlarla çeşnilendrilmiş kurutulmuş basit et parçasıdır bu, hakikaten de bir şeye benzemez.