• ismini, londra kalesi’nin/kulesi’nin (bkz: tower of london) muhafızlarından alan cin.
    bu muhafızlara maaşlarının bir kısmı sığır eti* olarak ödendiği için beef eater deniyormuş.
  • ismini sisesinin ustundeki resimde yer alan ingiliz asker sinifindan alan icki ve bu asker sinifi.
  • yeomen warder da denilen, tower of londondaki mahkumlarının gözetiminden ve kraliyet hazinelerinin korunmasından sorumlu resmi muhafız.
  • schweppes'in kankasıdır. 2-3 haftada bir muhakkak bir 35'liğini bitiriyorum. zamlardan nasibini aldı ama o üzüyor.
  • 35'lik olanının neredeyse tamamını bir gecede schweppes limon ile içip (üzerinde birkaç bira da cila oldu) sıfır baş ağrısı ve mide yanmasıyla uyandığım içki.

hatta hiç içmemiş gibiydim ertesi gün. çok garip.
  • entry sayısının azlığına şaşırdığım, dünyanın en iyilerinden olan cin markası. adını, londra kalesinin muhafızları beefeaterlar'dan almıştır.
  • back to the future part 2'de biff'in içki barında duran içkilerden biri.
  • sati$ sloganlari "dunyanin 2 numarali cin markasi..." $eklinde belirlenmi$, $i$esi indirimden sonra yirmisekizmilyon liraya satilmaktadir.
  • buz ve limonla iyi giden bana göre en iyi cin markası. sade maden suyu, biraz şeker, çilek ve buz ile de müthiş bir kokteyl yapabilirsiniz, isterseniz nane de kullanabilirsiniz.
  • içimi hoş bir içkiymiş. nostaljik bir etkisi de oldu. meğerse ilk gençlik yıllarımda, içkiyle ilk tanıştığımda cin içmişim ve sonra da bir daha cin içmemişim sanırım çünkü şu an her yudumda aldığım tat ve koku sayesinde zamanda ergenlik çağıma yolculuk yapıyorum.

o zamanlar disko diye bir şey vardı, çok bayılmasam da arkadaşlarla giderdim ve demek ki benim gibi pek parası olmayan tıfıl ergenler de o tür mekanlarda bu tür içkiler içebiliyormuş. şimdi insanlar kıytırık bir barda iki bira içmek için yardım derneği kurup aidat toplayacak nerdeyse. bu arada tavsiyelere uyup maden suyu ve limonla denedim, gayet güzel.
hesabın var mı? giriş yap