• tanım: kadıköy'de eski moda havuzuna çıkarken soldaki şair latifi sokağı'nda yer alan kafe.

sabahları dükkanında buram buram tereyağı, tarçın, bergamot kokuyor. kolombiya harmanı kahvesi yumuşak içimli. sert kahvesi yokmuş ama getireceğini söyledi. gerçi eski bir kahve sever olarak haftada 2 gün anca içiyorum kahveyi. bitki çayı daha sağlıklı*. sahibi deli dolu bir kadın. ahbap olduk ve sabahları işe geçerken bitki çayımı hazırda bekletiyor. demlenmesini beklemeden teslim alıp geçiyorum. tatlı ve tuzluları kendi tarifleri. sözlükte olmadığını öğrenince samimi olarak yazmak istedim. pek mutlu oldu*
  • aylar önce bir arkadaşım tavsiye etmişti gidememiştim. geçen haftalarda aylak aylak dolanırken tesadüfen gördüm aklıma geldi o tavsiye.
    tatlıyla aram yoktur denemedim tatlısını ama kahvesi çok iyiydi. servis konusunda da herhangi bir sıkıntı göremedim. tek sıkıntısı biraz küçük oturacak yer bulamayabiliyorsunuz.
    ben hep sevmişimdir öyle sokak arasındaki küçük mekanları. daha samimi, daha sıcakkanlı bulurum. daha bizdendir sanki.
    şahsen beğendim tavsiye de ediyorum.
  • 3 ay önce kadıköy şair latifi sokağında açılan cafe. sıcacık, şirin bir mekan.. tatlıları enfes!! tatlı sevmeyen beni müptela yaptı o yüzden tatlılar konusunda çok minnettarım bu mekana. kan şekerim düşmüyor artık :) ben tatlının yanında pek kahve tercih etmiyorum ama arkadaşlarım kahvelerinin de mükemmel olduğunu söylüyor. tabi benim vazgeçilmezim "detox shot" her gittiğim vakit iki shot atıyorum :)

bu mekanın şirin mi şirin bir kedisi var adı mercimek !! kendisi öğlenleri genellikle köşesinde uyur geceleri ise hayata akar :)

cafenin sahibini anlatmaya kelimeler yetmez, kızlar gecesinin vazgeçilmez üyesidir :)) her zaman pozitiftir, antidepresan etkisi yapar insanda ! :)

benim favori mekanım..
hesabın var mı? giriş yap