şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy'de pislik yuvası bir cafe. bana kalırsa gitmeyin, göndermeyin.
  • pislik yuvası olmayan cafe.

sahibi çok yakın arkadaşım olur. zamanımın çoğunu da burada geçirmeye dikkat ederim. yazar arkadaşlarımdan çoğu kişiyi de yönlendirdim memnun kalmayan görmedim.

bir genç kızın hayallerinin peşinden giderek açtığı cafe. bu arkadaşım kimseden destek almadan, yardım kabul etmeden bir şeyleri başarmaya çalışıyor, beğenmeyebilirsiniz ama pislik yuvası çok ağır bir itham.

tatlıdan nefret eden beni bile tatlılara müptela yapan bu cafe hakkında böylesine bir yorum okumak oldukça üzücü.

ayrıca (bkz: beetle juice coffee)
  • bir genç kızın hayallerinin peşinden koşarak bir mekan açması mekanın leş gibi olmasını veya kullandığı bardak ve tabakların pislik içinde olmasını kabul edilebilir yapmaz. beni dinlemeyin gidin rezaleti kendi gözlerinizle görün.
  • üç kuruş parasıyla bi boku beğenmeyen uyuz ekşiciler tarafından eleştirilen mekan.
  • öncelikle (bkz: beetle juice coffee). götünden element uydurma.
    birinin iftira atmasıyla da o yer leş olmaz.
    gittim, kahvesini de içtim tatlısını da yedim. gayet güzel hoş bir cafedir. zaten küçücük şirin bir yer, herşey göz önünde. gittiğinizde mutlaka tatlısını deneyin pişman olmazsınız.
  • gidip beğendiğim bir yer. gidip kahvesini içebilirsiniz tatlıları da güzel.
  • bahsedilen pislik "ortam ve servis malzemeleri" ile ilgilidir. ve kesinlikle kedi ile alakalı değildir ki kedileri ağzıma sokuyorum ben. tekrar dediğim gibi gidin kendiniz iğrenenin. bugüne kadar hiç bi mekana kötü bişey yazmadım sözlükte (sanıyorum) ama burasının leşliği için yazmakta bir sıkıntı görmüyorum.
  • kötü niyette beis görmeyen yazar hezeyanı entry içeren başlık.

doğrusu için (bkz: beetle juice coffee)

kendisi doğru işletme başlığı altına kendi başlığı hakkında bkz. verecek kadar spekülasyon sevicisi.

işletme sahibine durumu söyledin mi? herhangi bir olumsuz deneyim yaşadın mı? bunu önce dükkan sahibi ile paylaşırsın çözüm olmaz burada izah edersin. ancak bir yazarın dediği gibi eften püften element uydurmanın alemi yok.

tanım: yanlış başlık, yanlı yazı.

edit: imla
  • mekan sahibinin kankeytoları tarafından savunulan mekan.
    kendileri için ideal, mükemmel, temiz vs olabilir, herkes tabii ki kendi deneyimlerini aktarabilir.
    ben kendi deneyimim aktarıyorum arkadaşım, servis materyalleriyle mekanıyla pis, leş gibi bir mekan. isteyen gitsin kendi deneyimini aktarsın beni ilgilendiren bir durum değil.
    ayrıca ismini yanlış yazmış olabilirim hatta gerizekalının teki bile olabilirim ama bu mekanın temizliğiyle alakasız bir durumdur. gidin kendiniz görün. uyarınca alacağınız tepkiyi de kendiniz görün. neyse hakkını verin...
    bu da bu konudaki son entry'mdir.

--- spoiler ---

pis mekan
    --- spoiler ---
  • müşteriyken "kankeyto" olduğumu öğrendiğim başlık.

gideyim de hisse isteyeyim "kankeyto"dan*

alt tarafı kendi halinde bir işletme. ne pislikmiş arkadaş. sanarsın ki uğur dündar ile 90'ların arena'sında kapatılan işletmeler.

üstelik duyduğuma göre ellerini de yıkamıyormuş(!). hey allah'ım, yaftalamak lekelemek ne kadar kolay. söz, zehirlenirsem ilk işim buraya yazmak olacak. kahvaltısını tatlı ve tuzlusunu bolca yedim. geçtim zehirlenmeyi, hazımsızlık dahi yapmadı.

15 metrekare dükkan, ayıptır be.

tanımadığım insanı bile savundurtur hale getirdiniz adamı, pes!

tanım: mekan sahibinin yazar olmadığı için yazılı savunma hakkı dahi yokken, hatta muhtemelen haberi bile yokken, kayıtsız iddialara cevap veremediği başlık. kim bilir buraları okusa ne düşünür?

sahiden ayıptır.