şükela:  tümü | bugün
 • tufandan önce. bir sisters of mercy hamlesi. öyle garip bi sey..
 • kanimca bob dylan in verdigi en saglam konserlerden biri olup, ayni konserin album adidir..
 • bob dylan'ın tüm şarkıları sikinin ucuyla söylediği konser kaydı. hiç haz etmem.
 • bu pazar national geographic tarafından yayınlanacak olan küresel ısınma konulu belgesel. fragmanına bakılırsa güzel bir belgesel olacağa benziyor. leonardo dicaprio; papa, obama gibi siyasi figürlerle bir araya gelerek bu konuyu konuşuyor, aynı zamanda dünyanın çeşitli yerlerine bizleri götürerek iklim değişikliğine dair örnekler sunuyor. leonardo dicaprio gibi ünlü bir figürün son birkaç yıldır bu tip sorunlara yönelerek kamuoyunun dikkatini böyle büyük bir soruna çekmesi oldukça güzel bir şey.

  ek: bu pazar saat 20:00'da national geographic kanalında "tufandan önce" ismiyle türkiye'de de yayınlanacak. ayrıca youtube gibi sosyal medya mecralarında da farklı dil seçenekleriyle ücretsiz yayınlanacağı söyleniyor.
 • bu akşam saat 20:00'da nat geo kanallarında ve internet sitesinde yayınlanacak belgesel.
 • oldukca guzel ve akici anlatimi olan belgesel. dicaprio bey'i takdir ettim ununu boyle islere dikkat cekmek amacli da kullandigi icin.
 • herkesin izlemesi gereken belgesel.
  ayrıca leonardo di caprio bu belgeselin prodüktörlüğünü yapıp ücretsiz yayınlatması ile çevre konularında ne kadar ciddi olduğunu da göstermiş.
  helal olsun leo'ya.
 • iklim değişikliği ile ilgili, birleşmiş milletler toplantısında yaptığı o konuşma *
 • en basit haliyle; torurunun bile değil, çocuğunun geleceğini düşünenler için bilinçlenme adına izlemesi ve sindirmesi gereken bir yapıt.

  normal haliyle ise; üstün zeka gerektirmeyen bir şekilde tüm izleyenlerin "küresel ısınma" hakkında temel bilgileri alabileceği, politik olarak neden bu pozisyonda olduğumuzu ve nasıl bundan kurtulabileceğimizi anlatan bir yapıt.

  gelişmiş haliyle; para için kendi geleceğinden ve yaşamaktan vazgeçebilen bir ırk olduğumuzu anlatan ve düzelmemizi ümit edip bunu dile getiren yapıt.

  umarım, bir yararı olur:
  ben, beraberinde yaşadığım 6-7milyar insanın içindeki pisliklerin yüzdesi yüzünden gelecek nesilden gelecek "bizi öldüren" nesil sözünün bir parçası olmak istemiyorum çünkü.
 • son yıllarda izlediğim en çarpıcı sinema tadında belgesel film.

  iklim değişikliği ile ilgili gerçekleri belirtirken hem nalına hem mıhına vuruyor.

  - karteller tarafından para desteği yapılan abd'deki senato üyelerini isim isim boy boy afişe etmesi,
  - kartellerin isimlerini sıralaması ve bunlardan alışveriş yapmayın aq değiştirin yeme alışkanlığınızı demesi,
  - hindistan yetkilisi ile görüşürken "kusura bakma leo'cum sen amerikalısın alınma ama dünyayı asıl siken sizsiniz önce kendinizden başlayın" ve leo'nun "haklısın ders çıkarıp aksiyona geçmemiz lazım" demesi.
  - barrack'ın leo'yu beyaz saray'da ağırlarken "hey man" diye give him five yapması.

  ve daha bir sürü şey.

  medeniyet ve demokrasi abi ya :(