• ne güzel olmuş be. tam ekşi sözlüğe göre. popüler olmak yok. beğeni kaygısı yok. sırf beğenilmek için yapılan türlü şakalar trollükler azalır belki. keşke düzelmese.
  • fav butonu da yok olmuştur. trendyol çökünce ekşi sözlükte çökmüş sayıldı sanırım.
  • yazılan entrylerin favori sayıları görünmüyor. ne kadar süredir böyle bilmiyorum.
    edit- favori sayısı yeniden görülüyor. görülmemesi daha iyi olurdu.
    edit - rizgar azad nickli yazar arkadaşımızın uyarısı üzerine, "beğeni" değil, "favori".
  • bende de görünmüyordu ama bu başlık altında görünmeye başladı. ne olduğunu anlamadım tam.
    sözlüğün gündemine oturmamış durumdur. ya herkeste olmayan bir sorun ya da cinsellik içermediği için dikkat çekmedi.
  • kalkmamış ama kalkması fena olmazdı aslında. her gün bir sürü örneği oluyor. tartışmalı bir konuda ikinci üçüncü entry’ye alaycı, şakalı, eleştirel ve en fazla iki üç cümleden oluşan entry’i giren kişi anında 1000-2000 favoriye ulaşıveriyor.

yani olmasının zararı yok gibi görünebilir, ama olunca gerçekten bazen “aa bak buradan beğeni gelir. ben en iyisi bunu şöyle yazayım.” diyorsun içinden. belli kalıpları kullanman lazım bir de. mesela ikinci entry’ye “(bkz: x kim amk)” kalıbını çakarsan 100 favori garanti gibi bir şey. üst limit de yok ayrıca. ya da bu entry sırf iki paragraf olduğu için ve ilk sayfada olmadığı için 10 favoriyi geçmeyecek belli. ben şahsen favorileme kalktığı zaman insanların entry yazma motivasyonunun düşmeyeceğini, aksine beğeni kaygısı olmayınca yaratıcılığın artacağına inanıyorum.

bir de insanlarda genel olarak “bu entry’yi kimse beğenmemiş, ben niye beğeneyim amk” düşüncesi oluyor. buna da son vermiş oluruz. bence en mantıklısı favori görünmesin ama en çok favorilenen entry dünün en beğenilenlerine girsin. sıralı olarak görelim her gün. bazen sadece onları okuyup eğlenmek bile keyif veriyor.
  • favori butonu ile beğeniyi aynı şey sanan sığırları ortaya çıkaran başlık. yukarı ok şeklinde olan buton beğenidir.
  • böyle bir değişikliğin önceden bildirisi yapılırdı, sanırım bir hata aldılar ve onu düzeltecekler ya da yeni bir özellik gelecektir diye umut ediyoruz

edit: mobilde sorun yok web de düzeltme ve istatistiklere girilmemesi net bir hata düzeltirler heyecan yapmayın

büdüt: düzeldi
  • büyük ekşi sözlük isyanında bundan bahsetmiştik. favorilemenin devam etmesi gerektiğini fakat diğer kullanıcıların bunu görmemesi gerektiğini söylemiştik. çünkü beğeni gibi kullanılıyor demiştik. arkadaş gelip favoriye beğeni demiş ahaha. bu tespitlerimizde ne kadar haklı olduğumuzu göstermiştir.

ayrıca gündem sekmesini kendi tercihlerimize göre ayarlayabilmeliyiz de demiştik. bir yıl sonra da olsa yapıldı bu. diğer isteklerimizde umarım bir an önce olur.
  • ekşis özlük mobil uygulamasında görünüyor.
  • eğer bu bir yenilikse, çok ama çok yanlış bir atılım olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap