şükela:  tümü | bugün
  • annelerde olur
  • ekşi sözlük yazarı olmak için gereken hastalıktır.

(bkz: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi)
  • son yılların en büyük hastalığı diyebilirim. sebebinin artık herkesin düşündüğünü dile getirebileceği bir mecra olması olduğu düşünüyorum. herkesin kendini gösterdiği sosyal medyada farklı olmak için yapılabilecek en normal şey herkesin beğendiği şeyleri beğenmemek oluyor sanırım ve artık bu insanların içinde yer etmiş bulunmakta.

son yıllarda gençlerde yüzlerce kat artan psikolojik rahatsızlıkların sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum. bir şey izlerken hata bulmak için izleyen bir kitle oluştu. fakat filmler, diziler birer hayal dünyasıdır, onların güzel yönlerine bakıp o dünyaya girmeye çalışmak gerekiyor. elbette büyük mantık hatalarını dile getirmek normal fakat hata aramak için en güzel şeyleri o gözle izlerseniz ancak kendinize zarar veriyorsunuz.

hayata bu gözle baktığınızda hiç birşeyden tatmin olmamaya başlıyorsunuz. her şeyde bir mantık hatası, her şeyde bir eksiklik görüyorsunuz. sonra bir bakıyorsunuz ki sizi tatmin eden hiç bir şey kalmamış. sonrasında çeşitli psikolojik rahatsızlıklar, yalnızlık, tatminsizlik ortaya çıkıyor.

dünya toplumu olarak bunu nasıl aşarız bilmiyorum fakat bir şeyi yaparken ondan nasıl keyif alacağımıza odaklanmamız gerektiğine eminim.
  • kötü bir durum.asla tatmin olmuyorsunuz.yeri geliyor hiç bir kıyafeti beğenmediğinizden giyecek kıyafet bulamayıp hep aynı şeyi giyiyorsunuz,yeri geliyor kimseyi beğenmediğinizden yalnızsınız.doyumsuzluk mu yetiştirilme tarzı mı huy mu bilmiyorum ama bak valla isteyerek yapmıyorum.