şükela:  tümü | bugün
  • ingilizce'de "yeni ba$layan, comez" anlaminda bir sifat..
  • boğaziçi üniversitesine ingilizce bilmeden gelince okunması kaçınılmaz olan hazırlık sınıfı kategorisi. kuzey kampüste ders yapar, öğrencilerinin çoğu ilk proficiency sınavını geçemez ve bir sene daha hazırlık okumak zorunda kalır.
  • boğaziçi üniversitesinde bunlar öncelikle beginner olurlar, zaman ilerler beginnır olurlar ve en sonunda biginır olurlar. biginır olabilenler proficiency'yi (bkz: buept) geçmeye hak kazananlardır. gerisi bir sene daha hazırlık okur.
  • chat odalarından birinin adı.
  • odtüde ezilmeye mahkum olan hazırlık öğrencileri. intermediate ve özellikle de upper seviyesinde birileriyle muhabbete girmesi durumunda biraz aşağılayıcı biraz da acıyan bakışlara maruz kalan kitle.
  • bazen insan dine beginner oluyor o daha da kötü. sonuçta yabancı din. edvens oluncaya kadar çok ama çok badireler atlatır insan. sıkı çalışmak gerekir. yılmamalı. ödülü büyük, nihayetinde.
  • 'bigaynır' okunur.

edit: bigaynırım. boğaziçiliyim.
  • genellikle oyunlarda başlangıç seviyesini ifade eden zorluk seviyesidir.
    ayrıca bigınır diye teleffuz edildiği de gelen duyumlar arasındadır.
  • üniversitede hazırlık okurken bu seviyeden başlayanlara ''kardeşim bu yaşa kadar hiç mi bir şey öğrenmedin?'' denilmesi gereken ingilizce seviyesi.
  • hamburglu bir müzik grubu. ben bu yaz neredeydim? hamburg. siz bilmezsiniz tabi. şuraya bir şarkılarını koyayım mesela. ben seviyorum ama biliyorsunuz, o kişi bu şekil, bu kişi şu şekil.