şükela:  tümü | bugün
 • zamanında şimdiki sözde mafya babaları alaatin çakıcı'yı falan mekanına çağırıp "tokatlamıştır".rivayetlere göre zamanında tüm avrupadaki uyuşturucuyu temin etmiştir.tabii bu bazı çıkar çevrelerine dokunmuştur hele ki bu çevreler uyuşturucu üzerinden para kazanan "ülkeler" olunca sonuç cantürk'ün ölümü olmuştur.behçet cantürk'ün ölümü hala aydınlanamamıştır,neticede çok iyi korunan bir adamdı kaçırılmış olması imkansızdı rivayetler son görüldüğü zaman arabasına birini almış olduğuydu koskaca mafya babası tanımadığı güvenmediği adamı niye arabasına alsın.soner yalçin "behçet cantürk'ün anıları" adı altında kitap yazmıştır.ayrıca (bkz: binbaşı ersever'in itirafları)
 • uğur mumcu'nun öldürülmesi için 25 bin dolar verdiği iddia edilmiş, hatta bununla ilgili olarak telefon kayıtları bulunduğu da söylenmiştir.
 • kurtlar vadisinin ilk bölümünde kar$imiza behiç türkcan olarak cikartilmi$tir. çakır tarafindan kafes icinde bogazin sularina gömülerek taklaya getirilmi$tir. hatta infaz sahnesinde bir de aforizma seyretmi$izdir ki evlere $enlik.

  b.c. - beni adam gibi öldürmeni beklerdim çakır !
  s.c. - adam gibi ölmek icin adam gibi ya$amak gerekir behiç !!
 • davidoff tutkunu olan rahmetli mafya babası
 • avukatı olan medet serhat da 1994 yılında öldürülmüştür
 • mafya babası, pkk destekçisi gibi "muhteşem" özelliklere sahip olmakla beraber girilen entry'lerde bir "behçet baba sen bizim her şeyimizsin" denmediği kalmış, bir sürü hayran edinmiş, muhtemelen "ülkücü baba" olsaydı büyük tepki çekecek, sırf ermeni veya kürt -her neyse- diye sitayişle bahsedilen şahıs.
 • kurtlar vadisi birinci bolumde suleyman cakir tarafindan ortadan kaldırılmıstır. soyle bir diyalog gecti sanki bir ipucu verir gibiydi;

  behic turkcan: cakııırrrrr! bu istanbul bir gün seni de yutar...
  suleyman cakır: biz istanbulla iyi anlasırız. (gördük ... gördük ...)
 • devlete acıkca tavır alan, tüm dogu benden sorulur diyen sahıs. kendi secimidir, fakat böyle bir taraf oldugun zaman o ülkenin en cafcaflı sehrinde, ulu orta bir prenslik kurdurmazlar adama. defolup ülke dışına cıksaydı, diğerleri gibi hayatta olurdu belki.
 • kutlu savaş'ın "susurluk raporu"nda geçen ifade ile;
  "devlet cantürk ile baş edememiştir. cantürk'ün devlete biat etmesi beklenirken adı geçenin yeni bir tesis kurmak üzere hareket geçmesi üzerine türk emniyet teşkilatı tarafından öldürülmesi kararlaştırılmış ve karar infaz edilmiştir."

  eski mit şefi nuri gündeş'in ifadesi ile;
  "behçet cantürk'ü alan benim. erzurum'da yakaladık, aldık getirdik. sadettin tantan'averdik, sorgulaması yapıldı. ilişkileri vardı, evet. acaba ne yaptı bu adam? ne gibi eylemler yaptı? ne gibi zehirli maddelerle, eroinlerle benim türk evlatlarımı zehirledi; bunlar hiç düşünülmüyor. ama ben iç faaliyetlerde hiçbir zaman can almayı kabul etmiyorum. devletin kanunları vardır, devlet güçlüdür, bunları yakalar, hapse atar, o zaman idam cezası vardı, idam da eder.
  "ama diyelim ki behçet cantürk öldürülmüş. baader meinhof çetesini hapishanede öldürdüler, almanlardan bir kişi bir şey söylemedi. bir tek yazı dahi yazmadı alman basını... demin söylediğim gibi, devlet bazen kendisini korur."

  (bkz: http://www.milliyet.com.tr/…02/08/yazar/dundar.html)
 • bana türkiye'nin bütün *kapılarını 24 saatliğine açın, türkiye'nin bütün dış borcunu kapayım dediği rivayet edilir. ne derece doğrudur bilemiyorum...