şükela:  tümü | bugün
 • sarah pinborough adlı yazarın aynı isimli kitabından uyarlanan bir netflix dizisi.

  genel tanısı şu şekilde;
  --- spoiler ---
  bekar bir anne, psikiyatrist patronuyla ilişki yaşarken, onun gizemli karısıyla da gizlice arkadaşlık kurunca kendini sapkın zihin oyunlarının içinde bulur.
  --- spoiler ---

  kitap zaten gayet başarılı bulunmuş çoğu insan tarafından okunmuş, muhtemelen dizi tutar.

  tavsiye ederim dumur olmak için birebir.
 • kitaptan uyarlama mini bir netflix dizisi. sadece 6 bölüm olunca başladım ve şu an 4.bölümdeyim. gizemli olduğu için merak ediyorum olacakları.

  buradan itibaren spoiler olabilir.
  --- spoiler ---

  ilk başta rob'ın aslında david olduğunu düşündüm. çünkü hem adele hem de david sıkıntılı tiplerdi. rob, david adında bir psikiyatristin kimliğini çalmıştır ve olaylar gelişmiştir tarzında bi yapım olabileceği kanısındaydım. fakat 3.bölümle birlikte bu kafası kırık çiftin adele'in ailesini yangın çıkartarak öldürebileceklerini düşünmeye başladım.

  louise ise cidden david'in hastasının dediği gibi tam bir sürtük. kocan seni işyerindeki kadınla aldatmış. durumun vahametinin farkındayken sen nasıl aynı olaydaki kadın olmayı kendin için normalleştirebiliyorsun? david de sen de tam bir sürtüksünüz.

  4.bölümden edit: olay çok güzel giderken; "adele'in cinleri var" a bağlaması, hmm, ok so? fakat adele çatır çatır intikam alacakmış gibi bir izlenim bıraktı.

  son bölümden edit: kutsal sıçmık*! olay adele'in cini değil astral seyahatiymiş. hatta adele'de değil rob'mış. son bölümün ortalarına doğru "aha, boka sardı" derken rob şerefsizinin gerçeğini öğrenince dumur oldum. çok iyi bir sondu. olan adam pıtırcığına oldu*

  yalnız anlamadığım şey şu, rob zenginlik için mi tüm bunları yaptı yoksa david'den hoşlandığı için mi?

  edit: david ve david'in imkanlarından hoşlandığı içinmiş. bilgi veren bütün yazar ve çaylak arkadaşlara teşekkürler:)

  --- spoiler ---
 • dizi yerine film olarak çekilse daha iyi olacakmış dedirtendir.

  çokta atla deve olmayan bir konu gereksiz uzamış gibi geldi,sadece son bölüm ve olayın sonu biraz şaşırtıyor belki ama öncesi çok boş beleş dizi olarak çekilip gereksiz uzatılmış hissi yaşattı.

  --- spoiler ---
  spoiler var kaçııın

  adele ya da daha doğrusu içindeki ruh dizinin kötü karakteri denebilecek olsa da louise denen zenci kevaşe ruhlu karıya daha çok uyuz oldum,sonunda layığını da buldu bence amk karaktersizi.
  --- spoiler ---
 • daha netflixe bugün gelmiş dizidir. gelir gelmez de bitirdiğim dizidir. başlarda bi thriller, korku gibi hissettirdi, sonra gone girl gibi bi şeye dönüşüyor sanırım dedim ama sonunu hiçbir şekilde tahmin edemedim arkadaşlar. ben baya beğendim sonu twistli olsun çok da vaktimi almasın diyorsanız başlayın hemen

  diziden anlayabildiğimiz gibi de, neymiş başkalarının hayatlarını burnumuzu sokmayacakmışız.

  --- spoiler ---

  he bi de rob çok zeki ben de olsam ben de aynısını yapardım mis gibi hem adamı hem parayı buldu
  --- spoiler ---
 • david'in sesine, karısının güzelliğine düştüğüm dizi. başladık bakalım.
 • yemek yerken bir bölüm izlerim diye başlayıp, "nasıl ya?", "allah allah başka ne olacak acaba?" diye diye hızlıca tükettiğim mini dizi.

  bir dizi ya da film izlerken beni en çok çeken şeylerden biri de o yapım boyunca arka planda dönen müziklerdir. çok güzel bir soundtrack listeleri var. hepsini yazdım kenara. şu da bitiş müziği.

  --- spoiler ---

  son bölümün ortalarında hadi canım dedirtti ama önceden sinyalleri vermişlerdi.
  rob'da başından beri bir ibnelik vardı. daha ilk david'i gördüğünde yapacaklarını bakışlarıyla anlatmıştı. en çok adele'e üzüldüm. yazık oldu güzelim kıza.

  --- spoiler ---
 • sabah başlayıp az önce bitirdiğim mini dizi. bir saniye bile sıkılmadığım gibi, uzun zamandır izlediğim en güzel ters köşeyle sonlandı. görünen dışında bir şeyler bekliyor olsanız da bunu beklemeniz imkansız.

  hiçbir siki beğenmeme timinden bile beğenenler olacağını tahmin ediyorum.

  --- spoiler ---

  azıcık düşününce... dizide tek bir eşcinsellik barındıran sahne yok aslında ama... abaaauv netflix, yere giresi netflix.*
  --- spoiler ---
 • netfilix'e bugün gelen yeni dizi.
  bitireli daha 2 dakika falan oldu, spoiler asla vermeden iki cümle bir şey söyleyeceğim.

  dizi son 6 dakikada çözülüyor ve tam olarak dumura uğradım. böyle bir sonu asla beklemiyordum. izleyin izlettirin gerçekten farklı güzel bir dizi olmuş.
 • an itibariyle bitirdiğim dizi

  --- spoiler ---

  o kadar twist sonlu film-dizi izledim duruma son on beş dakika falan uyandım başarılı olmuş. ama muhabbetin astral seyahat olmasını da beklemiyordum.. olan harbi adele olmuş...
  --- spoiler ---
 • izlenebilir bir mini dizi.

  --- spoiler olabilir bu da size koyabilir ---

  iki kadın bir adam, aşk çekilir aradan” diye başlayıp sikimsonik muhabbetlere girip(astral seyahat muhabbetleri) “eeh ebesinin amı ama!”(beden değiştirme durumları) diyecek kıvama getirdikten sonra izleyiciyi mal gibi bırakan(zavallı adam hüü) bir sona sahip dizi.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap