şükela:  tümü | bugün
 • seneler once bir billur tuz reklami vardi:
  "billur tuzzzz... akarrrr... akarrrrr... akarrr...."
  iste billur tuzun baska bir versiyonu olan kisidir, okurrr... okurrr... okurrrr....
  degisik bir karakter olmasi, farkli zevk, begeni ve hobileri ile dikkat ceker. kucuklugunu bilirim ben bunun. mahallede top oynayan cocuklar top surerken kendilerini hugo sanches, pele, tanju ile ozdeslestirirken bu boris, boris ya da dasiev dasiev diye bagirir rakip oyunculari paralize ederdi. herkes arjantin, italya hastasiyken bu dogu alman futbolunun ya da bulgarlarin yilmaz neferlerindendi. herkes bmw, ferrari cikartmasi toplarken bu cocuk rus kamyonlari gaz yada moskovic hastasiydi. hizliydi ama hic bir zaman cok capkin olmadi, mekandan mekana akardi ama con con olmadi, lensleri 3er 3er buyuterek okudu ama kor olmadi, senelerdir ilgi duyar ama futbol fanatigi olmadi... belgesellerde herkes atlamak uzere olan kaplana hayranken o sansari gorunce icin icin sevindi. boyle garip bi adamdir yani behlul ozkan. abidir, kardestir, candir...
  ps: ben aileden biri olarak adamin karsisina cikmadan reading listimi bitirip gidiyorum, okumadan ders almak sizin ne haddinize.
 • söylenebilecek pek çok şey varken tarz sahibi dengeli insan demekle yetinelim.
 • buyuk hayallerin buyuk istikametlerin ulkesi yeni turkiye 'nin yeni basbakani ahmet davutoglu hakkinda muthis bir roportaj vermistir akademisyendir. marmara universitesi'nde yardimci docenttir.

  http://t24.com.tr/…ile-islam-birligi-istiyor,268521
 • bugün röportajını okuyunca aşmış bir arkadaş diye düşündüm. çok iyi: http://www.taraf.com.tr/…degil-pan-islamist-162144/
 • röportajını okuduktan sonra, kendisini çok takdir ettim. okula geri dönüp ders almak istedim hatta.
 • ahmet davutoğlu'nun tırt ideolojik altyapısını new york times'a yazdığı yorum makalesinde de eleştirmiş.
 • ahmet davutoğlu'yla aynı liseyi bitirmiştir.

  (bkz: istanbul lisesi)
  (bkz: sözlükteki ielli'ler)
 • ahmet davutoğlu'nun siyasi vizyon ve misyonu hakkında yazdığı makale ile adını duyuran akademisyen.

  sosyal bilim temel olarak biçimin ardındaki özü ortaya çıkartmak işidir ve özkan bunu çok iyi yapıyor. muhalif siyasilerin ve köşe yazarlarının ayakları yere basmayan eleştiri dilini, bilimsel gerçeklerle ete kemiğe büründürüyor. işte akademi bu nedenle iktidarlardan bağımsız olmalıdır, akademiye tam da bu nedenle ihtiyaç var.
 • kendisine ve pan-islamcı tezine ali balcı tarafından şöyle bir cevap verilmiştir. http://www.abalci.com/…r-davutoglunu-elestirememek/
 • survival dergisindeki makalesinden cengiz çandar'ın köşe yazısıyla haberdar olduğum şahıs. radikal'deki köşe yazısı beni survival'a yönlendirmiş, bahsi geçen makaleyi indirtmiştir (üniversitedeki bir arkadaş aracılığıyla bedavaya, yoksa paralı bir bilimsel dergidir doğal olarak). yirmi küsur sayfalık makalesi davutoğlu'nun stratejik derinlik kitabındaki vurgulanan noktalar hakkında sağlam tespitler içermektedir, yukarıda linki verilen röportajı bu makalenin özeti kabul edilebilir. röportajın şu kısmını alıntılamak isterim, zira kanımca müthiş bir ayar cümlesiyle başlamaktadır cevap :

  soru: amerika ağustos 2011’de esad’ın devrilmesi gerektiğini söylemeseydi türkiye bu kadar angaje olmazdı ama. davutoğlu’na haksızlık edilmiyor mu?

  cevap: ortadoğu’da önemli bir aktörseniz hiçbir ülkeye güvenerek dış politikanızı belirlemezsiniz. komşunuzda iç savaşın taraflarından biri olmazsınız. iç savaş çıkartmak için her çabayı sarf etmezsiniz. türkiye davutoğlu döneminde suriye’yi afganistanlaştırmış, türkiye’yi de pakistanlaştırma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıştır. ortadoğu’ya demokrasi, insan hakları getirmek isteyen hangi ülke katar ve suudi arabistan’la beraber hareket eder?