şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gün itibariyle çıkmış olan beholder serisinin 2. oyunu. bu sefer küçük apartmanımızdan çıkıp devasa bir devlet kurumunda onursuz bir memur oluyoruz.

    çıkış fiyatı 24 tl ancak öncesinden beta sürümünü oynamış olanlar %10+%20 indirim ile 17tl'ye alabiliyorlar oyunu.
  • ilk oyunu öyle yarım yamalak didikleyip bırakmıştım. diğer oyunlardan fırsat gelmedi sanırım. bu oyunda da, ilk oyundaki gibi 1984 havası hakim. devam oyunu olmasına rağmen ilkini oynamadan da çok bir şey kaybetmiyoruz gibi geliyor, en azından şimdilik. hoş detaylar var ve çoklu son mevcut gibi görünüyor. save load yapa yapa gidiyorum biraz çünkü oyunun başlarında ölebiliyorsunuz, acımıyor oyun.

    --- spoiler ---

    henüz başında ilk kattaki iş arkadaşlarımızı bir şekilde ekarte etmemiz lazımdı (ispiyon, rezil etme vs.). iki tanesini birbirine ayarttım. kadına en sevdiği çiçekleri sordum ki diğerine yardım edeyim. ha bu arada kadın std taşıyıcısı. hatun bana kırmızı çiçek severim fakat "şu" çiçeğe alerjim var dedi. ben de gittim adama kırmızı "o" çiçekten al dedim, kadın belki alerjiden rezil olur yahut hastalanır felan diye. ertesi gün nasıl geçti diye sorduğumda kadının çiçekleri alıp yandan düşünceli bir şekilde gülümsediğini söyledi. "tamam bu oyun olmuş" dedim ben de.

    --- spoiler ---