şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
22831 entry daha
 • hayaletin free shopçı arkadaşı olmazsa izlemeyeceğim dizi.
 • harun'un, "siz kimsiniz?" sorusuna verdiği cevaplar diziye dair kırmızı çizgilerimden birisidir. umuyorum eksik kalmaz, harun kadroda olur.
 • harun gerçekten olmayacaksa hiç çekmesinler dediğim efsane dizidir.

  eda'nın eksikliği tolere edilebilir gibi görünse de; harun'un bütün öküzlüklerinin ölçü birimi kendisi olduğu için eda da vazgeçilmez hale geliyor doğal olarak.

  bana sorarsanız; tahsin ve harun'un kenafir gözlü anası dahil dizide eksikliğini hissetmeyeceğimiz hiç kimse yok. adamlar ankara yanıyor diye bir sinema filmi çekti; ama bir cevdet karakterinin yokluğu bile bildiğin gözümüze battı yani.

  eski tadı vermesi zor görünürken bir de böylesi eksiklerle şerbetsiz baklavaya dönecektir.
 • alllahhhhaşkına bahar'ı geri getirme gibi bir gaflete düşmesinler, çok itici bir kadın o. zoraki devrimci ayakları fln.
 • herkes o olmazsa bu olmazsa izlemem demiş. benim de dünyanın en kral abisi şevket ç. olmazsa izlemeyeceğim dizi. saygılar ege aydan.
 • netflix tarafından yeniden hayata döndürülürken esas olarak ankara'da cinayet kovalamasını istediğim dizi.

  arkadaşlar behzat'ı baştan sona 2 kez bitirdim. daha ilk bölümünü, yayınlandığı ilk gün izlemiş kişilerdenim. bunu yazmamın sebebine geleyim; behzo ankara'da cinayet çözdüğü günlerde, hayatındaki aşk meşk işleri bayık bahar olduğunda, behzat ankara'da küçük dünyasında yaşadığında dizi daha güzeldi. ercüment çözer'den başlayıp sonu başı gelmeyen ve son sezonda saçmaya bağlayan derin devletin seçilmiş kurbanı behzat tribi bugün düşününce çok bayıştı. adamın bitmek bilmeyen karanlığa gömülüşü behzat ç'nin asıl izlenir kısmı değil. dizinin güzelliği behzat'ın ara ara çaktırmadan gülmesi, dalgasını geçebilmesi, "nah messi attı, krkiç attı" diyebilmesiydi. buna ek olarak doğallığın tam karşılığı olan, dizinin gizli muhteşemliği olan hayalet-akbaba ortamıydı mevzu. muzo ve barbaros bile güzeldi. suna başkomser dönemi bile daha bir idare ederdi. "sadece 5dk daha yaşamak istedim" efsane bir repliktir. unutulmaz. aslına bakarsanız esra'nın "dünyanın ekseni 23 santim kaydı" demesidir bir başka efsane ama derin devlet zırvaları ankara'da derdi tasası cinayet olan, geçim derdiyle hayatını harman eden acı çekmiş behzat'ın yanından geçmez. bahar'ın kızına behzat'ın göz kırpıp gülerek yaptığı çift kaşarlı tost, öldürülen futbolcu mevzusundaki harun'un gülmeleri falan...

  netflix yapacaksa behzat ç'yi basit yaşamları olan basit insanların dizisi olarak yapmalı. o zaman da efsane olan diziyi bayıla bayıla izleyeceğiz. açıkçası yeniden çekileceği için çok heyecanlıyım. harun, hayalet, akbaba, şevket falan mutlaka olmalı diye düşünüyorum. hepsi olmalı, eksik olmamalı. (dilemesi, istemesi bedava)
 • harun harunluk yapacak
  hayalet aşık olacak
  akbabuş tribe girecek
  behzat reiz saçma sapan konuşma la diyecek
  yoksa o dizi behzat ç olmaz.
 • behzat, harun, hayalet, akbabuş bu dizinin kadrosu,gerisi benim icin figuran herhangi birinin eksikligi dizinin bunca yil aradan sonra zoraki sacma sapan bi sekilde geri gelmesi olur.
 • ben de her pavyon sahnesinde ortada ablalarla oynayan gözlüklü, pala bıyıklı, vitaminsiz dayı olmazsa izlemem

  https://galeri.uludagsozluk.com/…ayan-dayı-1115112/

  (bkz: behzat ç.'deki pavyonda oynayan adam)

  şaka maka harunsuz olur mu olm, saçma sapan konuşmayın la
 • tanım: yeni sezonu gelecek dizi.

  erdal beşikçioğlu olmayabilir falan deniyor bir kaç yerde. saçmalamayın amk.
113 entry daha