şükela:  tümü | bugün
1618 entry daha
 • evet millete hayırlı olsun, dizinin lost modları on. artık herkes dizideki en küçük hareket, mimik ve eşya yerleşiminde mana arar oldu artık bu dizi yıkılmaz.

  ancak ben 14. bölüm itibarı ile şunu gördüm. devletin ve cumhuriyetin temel direği hukukçular özellikle de savcılar. eğer bir ülkenin sağlam ve güvenilir savcıları varsa orası yıkılmaz. bu dizinin bu yaklaşımı mutlaka vurgulaması lazım, çok yerinde ve keyifli olacaktır ayrıca milletin bilinçlenmesi açısından da önem taşımaktadır. ancak gerçeklik konusunda inanılmaz bir dizi. çekim tekniğinin de buna katkısı çok büyük sanıyorum.
 • (bkz: #21463684)
 • şimdi bunu gelip, "ayy polisi övüyür, şiddeti yüceltiyür, otoriteyi ve gücü sevdiriyür." diye eleştirmiş canlar varmış.

  he yavrum he, zaten yılmaz güney de mafyaların geleceğimizi kurtaracağını işlemişti filmlerinde.
 • sözlükte her bi gün sol köşede göre göre neymiş bu behzat ç. deyü izlemeye koyulduğum dizi. iyi ki de bugüne kadar izlememişim internetten rahat rahat reklamsız izliyorum her gün. oyuncular resmen oscarlık perforans sergiliyorlar hele harun karakteri. ama o sahte araba yolculuğu çekimleri inanılmaz sırıtıyor. ikincisi de bunu nasıl yapmışlar anlamak mümkün değil bir sahnede en az 4-5 kez kamera kameramanıyla birlikte nerdeyse kadraja giriyor mikrofon tepeden görünüyor kameramanların gölgesi oyuncuların üstüne düşüyor montajda da mı görmemişler;
  http://izletime.com/…hzat-c-3-bolum-hd-kisim-6.html
 • ve beklenen olmuş, yapımcılar sözlükteki beklentiyi boşa çıkarmayıp sansürsüz dvd'sini sezon sonunda piyasaya sürmeye karar vermişler. sırf behzat'ın ağzına yakışan sövmeleri için sezon sonunu şimdiden bekler oldum.

  edit: aylar geldi, geçti hala dvd çıkmadı la...
 • şu dizinin neden bu kadar çok sevildiğiyle ilgili küçük bir örnek;

  --- spoiler ---

  14. bölümde hayaletle akbaba bankaya gidip bir maktülün hesabında ne kadar para var onu öğrenceklerdir. giderken behzat bunlara "-la benim şu faturayı da yatırsanıza" diyerek fatura ve para verir.
  bankada ise hayaletin arkadaşı olan bankacı hayalete "-oğlum sana çıkardığım kredi kartını niye almıyorsun bu benim ay sonu performansı tutturmam için önemli lan" filan diye fırça çekiyor

  --- spoiler ---

  velhasıl kelam bu dizi bizim yaşadığımız hayatın tam içinden şeylerle dönüyor. öyle yalıda uşaklarla filan değil, senin benim gibi adamların hayatından kesitlerle hikaye anlatılıyor.
 • son bölümde artist müdür yardımcısı da yaptığı bir espri ile hem cemaatçi yapılanmaya bir selam çakmış hem de bizi gülümsetmiştir;

  --- spoiler ---
  müdür yardımcısı: ...ulan senin yüzünden bok yoluna gidecez, elinde bişey yok ercüment çözer'i sorguya alıyosun !!
  behzat ç. : var ! katil o !
  müdür yardımcısı: ne o istihareye mi yattın, keyfi adam alıyosun, yeter artık yeter daha öteye geçme anladın mı ? haddini bil !
  --- spoiler ---

  aynı zamanda medyada yer alan haberlere göre, amirin küfürlerini doya doya duyabileceğimiz unrated dvd'ler de yakında piyasada olacakmış, erdal beşikçioğlu yanında fatih artman'ın da sansürlenen ankara aksanlı küfürlerini duymak ayrı bir güzel olacak. bu da sözlüğümüzün bir zaferi olarak kayıtlara geçsin.
 • diğer kanalların tekrar bölümler yayınladığı bir akşamda bile ilk 5 te olamamıştır; ne yazık ki.

  ütü yaparken, bulaşık yıkarken, telefonda konuşurken vs yarım yamalak dizi seyretmeye alışmış (alıştırılmış) türk halkına göre olmayan dizidir. zor geliyor tabii sürekli ekrana bakarak dizi seyretmek; oturduğu koltuğa çakılı kalmak.
 • hakkında diğer dizilerin olmadığı bir günde bile istenilen reytingi alamadı deniliyor. ben de buradan yola çıkarak daha iyi reyting aldığı ab sıralamasını baz alarak bir karşılaştırma yapayım dedim. pazarlama-reklam sektöründe çalışanlar da bilir ki, ab listesi çok daha fazla önem teşkil eder.

  -aşk bir hayal'in geçen hafta yeni bölümünün ab'de aldığı reyting 5,50
  -bu hafta yerine yayınlanan çocuklar duymasın yılbaşı özel bölümünün tekrarının ise ab'de aldığı reyting 7,23

  -bkm mutfak'ın geçen hafta ab'de aldığı reyting 6,28
  -bu hafta bkm mutfak'ın yılbaşı özel programının ab'de aldığı reyting 6,59

  -yok böyle dans'ın geçen hafta ab'de aldığı reyting 8,77
  -yok böyle dans'ın bu hafta özel bölümün ab'de aldığı reyting 8,42

  -arka sıradakiler'in ab reytingi zaten düşük olduğundan yeni bölümü olsaydı bile üst sıralara hiç bir etkisi olmazdı.

  -son olarak behzat ç. geçen hafta ab'de 4,66
  -bu hafta ise 6,02 almıştır.

  görüldüğü üzere mevcut dizilerin yerine yayınlanan tekrarlar asıllarından daha iyi reyting almışlar. 14. bölümde gerek nejat işler olması gerekse de bir çok açıdan çok iyi bir bölüm olması dizinin bu hafta iyi bir reyting almasını sağlamıştır. mevzubahis diziler yeni bölümleri ile total sırasına etki ederdi ancak behzat bu hafta ab'de her halükarda 6-7-8. sıralara girerdi.
20959 entry daha