şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
25063 entry daha
  • blutv sal artık diziyi be her perşembe bekletme
  • 4. bölüm fragmanıyla bile heyecan uyandırmış dizi. yeni bölüm gelse de izlesek.
  • amirimin günü bugün. heyecanla bekliyoruz.
  • artık fragmanını izlememeye karar verdiğim dizi. geçen sefer bütün bölümü fragmana sığdırmıştı adamlar. olmaz öyle.
  • biraları hazırladık bekliyoruz 4. bölümü amirim. 45 dakikanın su gibi geçtiği dizidir.
  • bi arkadaşla yeniden yayınlanacağını öğrendiğimiz gün sözleşmiştik beraber izleyeceğiz diye. gecikmeli de olsa bugün izledim başta eski tadı alamamaktan korkuyordum yani ilk fragmandan bu yana ama bugün izlerken de izledikten sonra da yayında ve yapımda emeği geçen herkesi iyi dileklerle andım. oyunculuklar aynı kalitede devam senaryo desen aynı şekilde.

blutv sen de kralmışsın reis devamı gelsin diye ne yapmalıyız yani yarıda bırakmayın diye..

bir de burdan radyo ve televizyon üst kurulu'na sesleniyorum allah aşkına online dizilerden elinizi çekin biz küfürlü ve içkili seviyoruz.

tşk.
  • kardeşim bu internet dizisi değil mi şuan? bunun bir saati mi var? tv gibi bir yayın akışı mı var? günü gelince 00.00 da koyarsın diziyi parasını ödeyen izler. ben böyle bekletilmek için mi blutv ye para ödüyorum. 15 ağustos perşembenin ilk 6 saati geçmiş halen dizi yüklenmemiş. bunun için mi para veriyorum ben? adem öyle bu ilk ayın son haftasıydı üyeligimi iptal ederim. bir kaç ay sonra tüm sezon bitince abonelik alır izlerim. her ay benden para kazancağına bir ay kazanırsın... bu nedir arkadaş, acaba ne ara çıkacak bunun derdine mi düşeceğim ben?
  • eski behzat ç'nin parodisi havasında bir yeni sezona sahip dizi.
  • yeni sezonu şimdilik olmamış şekilde devam eden dizi. neden olmamış?

--- spoiler ---

aslında behzat ç. yayınlandığı dönemde de 2. sezondan itibaren bozmaya başladı ve üçüncü sezonda ekranlara veda etti. behzat ç. nin ilk sezonu kaliteli bir polisiyeydi, insani düşünmeye sevk ediyordu, katil kim çıkacak tadindaydi. dizi başından beri politikti, bunda sorun yok. ancak bu araya konurdu, simdi insanlar bu diziyi izlerken beklentileri "ona cakmis mi, buna cakmis mi" seklinde oluyor, önceki behzat ç.'nin boyle bir derdi yoktu, istediğine çakiyordu.

dizi 2. sezona girerken behzat karakterinin psikolojisini agirlastirdilar, deli bir behzat yarattilar ve bunu devam ettirdiler, artık olayi da tamamen behzat ve ercument olayina cektiler, cinayet kismi sakatlandi, o sezon zaten karisikti, birkac karakter girdi sonra hep birden temizlediler o karakterleri, ikinci sezon onun icin bana karisik ve anlamsiz geliyor.

üçüncü sezonda ise iş tamamen derin yapılar mevzusuna döndü ama diziye ekledikleri seri katil ikilisi muzo ve barbaros diziyi ayakta tuttular, ilgiyi arttirdilar, cinayet kismi biraz güçlendi ama dizi artik kurtlar vadisinin sol versiyonuna evrilmisti.

yeni sezonunda ise iş tamamen behzat, ercument ve derin devlet üçgeninde ilerliyor. dizinin cinayet kısmı bu sefer tamamıyla eksik. kurtlar vadisi dizisinde polat karakteri zaten halihazirda bir istihbaratciydi ve orgut icine siziyordu, o dizide bu kadar cok derin devlet mevzusu olmasi normaldi. ancak behzat ç'nin boyle bir yonu yok, son sezonda annesi derin devletin ust kademesinde biri olarak gosterilmisti ama ayrintisina girilmedi. sıradan bir baskomiserin elbetteki bu olaylarla bağı yer yer olabilir ama gerçek hayatta bunun süreklilik arz etmesi mümkün degil. kaldı ki, behzat karakterinin karşısında olan karakterler gerçek hayatta onu kaydadeger bulacak düzeyde de değiller. ha behzat hem mit elemani hem de komiser olsaydı ayri ama oyle bisi yok. ha isin acigi bu derin devlet mevzularini ben de severim, o ayri. ama işin mantığını oturtmadan diziyi tamamen o yöne çevirmek saçma.

yeni sezonla alakali diger tespitlerime gelecek olursak, behzat'ı tümden delirttiler. bu gereksiz bir mevzu oldu, çünkü başkomiser arada çıldırsa da özüne dönüyordu, şimdi bu karakteri alip sizofren yaptılar ve ölü karisiyla konusuyor, sevisiyor. boyle bir sacmaliga gerek yoktu cidden, ha karakterin yaşadıkları agirdi, ona bir depresyon süreci yasatilirdi o ayri ama bu karakter kafayi bu denli siyiracak bir karakter degildi.
    --- spoiler ---
  • yeni sezonu eski sezonlara göre fazla küfürlü olduğunu düşündüğüm dizi,
    izlerken , “sansür yok diye bol bol küfür edelim” hissiyatı yaratıyor.
3019 entry daha