şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
27413 entry daha
  • siyasete ve derin devlete bulaşmasından nefret ettiğim dizi. hikayeleri yansıtın lan bize siktir edin siyaseti, derin devleti.
  • blutv yeni bölümleri eleştirenlerin hiçbirisi eski-klasik- bölümleri ya izlememiş ya da anlamamış zaten. haybeye konuşuyor millet. birisi diyor ki derin devlet ne alaka, birisi diyor ki behzat'ın deli tarafı olmamış, birisi diyor ki çok içki içiliyor... ya kardeşim en git karadeniz dizileri filan izle ne işin var internette.
  • 4. sezonu 2 günde bol limonlu midye gibi mideye indiren biri olarak iki çift laf etmeye geldim. erdal abi her ne kadar bizi sevmese de, ropörtajından buraları okuduğunu anlayabiliyoruz, kendisine minik bir tavsiyem var,
    "abi saçlar yılan ama 10 seneye kelsin, gözünü seveyim ektir, artık para da var, sakalsız 'behzat ç.' şokundan sonra kel behzat'ı kaldıramam."*
    gelelim diziye...
    --- spoiler ---
    50 dakika gibi bir sürede elbette uzuuuuun uzun behzat'ın tv karşısında bira içip aslan belgeleseli izlediği keyifli sahneleri görmeyi beklemiyorum, ama yine de dokuz bölümün birinde görelim, karşılıklı biralarımızı yudumlayalım lütfen, bunu bizlere çok görmemeli senaristler.

henüz yeni karakterler için konuşmak istemiyorum, ama harun'u lütfen geri getirin, onsuz olmuyor, "biz kanarya severler derneğinden geldik, bizi de koruyun!" espirisine hala gülerim.

bir de şu internet üzerinden yayınlanan dizilerde lgbt mevzusunu normalleştirmek adına mutlaka birileri gay ve/veya lezbiyen oluyor ama günün sonunda oraletçi hayaleti mahir'e s.ktirirseniz vallahi bırakırım diziyi, şimdiden söyleyeyim...
    --- spoiler ---
  • galiba sezon finalini yayınlamış dizi. 9. bölümün fragmanı yoktu.
  • 4.sezon 8.bölümü,tüm bölümler arasında ilk 10’a kesinlikle girer. hele son 1 dakikası çok başkaydı.umarım 5.sezon da olur.
  • her hâline hayranız be, eleştiriler olmalı olacak tabii ama fanatikligimizin önüne geçemez
  • yeni başlamış olduğum dizidir kendisi.

başıma bir şey gelmeyecekse öveceğimden çok söveceğim dizi ve (bkz: spoiler) içerebilir.

(bkz: spoiler) içerebilir.

netflix'te olan bölümlerine başladım ama polisiye seven ben 1 saat 48 dk.lık bölüme nasıl dayanabildiğimi gerçekten şaşırdım. normalde tr dizilerine bakmam ama behzat ç. ye bir şans vermek istedim.

arkadaş ilk bölümü 3 part olarak bitirebildim. ne kadar boş sahne ne kadar boş konuşma varsa yerleştirmişler zaman doldurmak için. bizim tr dizi sektörü bu halde olduğu için hep klişe şeyler çıkıyor. saat 20:00'de dizi başlasın 23:00'e kadar sürsün, bas reklamı, bas reklamı. ya kardeşim yap 50 dk çıksın deli şeyler. ilk bölümünde ankara çarşısında gezdiler de gezdiler, klişe koşturmalar ve klişe takip olayı. dibinde adamın takip mi olur. neden bunu yapıyorsun yönetici kardeş. ooo kardeşim beni takip mi ediyorsun? gel takip et ayıp ettin. adam vurmaya metro ile giden var ya. taksi parası da cebinde. ben rahatım adam vuruyorum zaten, aman ne vericem şimdi taksiye para binerim metroya baktım takip eden var atlarım taksiye vururum adamı. manyak mısınız mk.? böyle senaryo mu olur?

herkese bir atarlanmalar, bir acayip konuşmalar. olum tamam karakteristik yapı oturtacaksanız da, o harun'un hali ne öyle. herkese dik dik konuşmalar. sanane yapmalar, sen kimsin lafları. sorguya gidiyor adamı dövecek. ifade veren adama kafa atacak gibi duruyor. adam sana orada iyilik yapmış olay hakkında bilgi veriyor sen tamam hadi siktir git der gibi laf söylüyorsun.

yan oyuncuların oyunculuklarının berbatlığına da değinmek isterim ama değinecek bir şey yok. böbrekli bölümde çocuğun kameraya bakışından dizi izlenmez hale geldi bende bir anda.

kendimi yüceltmem, ingilizce filanda bilmem, kendi halimde adamım ama gerçekten yabancı dizilerde ki oyunculuklara alışınca ülkemde ki yapımlar çok basit geliyor. yada ben o şekilde mi görmek istiyorum anlamadım.

diziyi izleyip bitirmeye çalışacağım ama sırf midhunter'a geçişim efsane olsun diye.

edit: refik bey bir şey yapmaz dedikten sonra kadının, refik beyin 3 gündür yanında çalışıyor olması. ne yazmışsın be yazar abi.
  • bu tip ne amirim.
  • sosyal mesajlar konusunda bazen kamu spotu tadı verse de seviyorum merkez! ama kendini solcu sanan, ne izlediğinin pek de farkında olmayan çifte standartlı insanların; farklılıklarının sancısını çekenleri anlayabilmesi adına bu kör göze parmak yöntemler şart. o yüzden bazen izleyiciyi salak yerine mi koyuyorlar diye düşünürken bile düzeltiyorum kendimi, silkiniyorum hemen. biliyorum ki amaç, hala umudun kesilmediği kimseleri değiştirebilme ihtimali.

sezon bitimine kaldı 1... istiyorum ki hep sürsün. ne yaşarlarsa yaşasınlar, başlarına ne gelirse gelsin pes etmediklerini görelim. görelim ki yaşamla mücadele konusunda feyzalabilelim.
  • --- spoiler ---

s4b8
    --- spoiler ---
    en iyi bölümdü bu sezonun kesinlikle...
    ve finalin işaret fişeği yakıldı...
    (bkz: cinayet bro)
    (bkz: yemek mahiyetinde)
    not: menemen sahnesi efsaneydi. müzikte olsa akbabuş bey yine domatesin kabuğu konusunda hayalet bey'e atarını yaptı...
    (bkz: behzat ç. 78.bölüm)
    final tahminleri;
    -bence finalde suat,şule ölecek...
    -mahir hayalet'in hayatını kurtaracak...
    -behzat ercüment ile işbirliği yapacak çünkü hala ondan alacağı bir intikam var!!!
    son olarak...
    -esra'nı da al git!!!
    (bkz: şevket ç.)
288 entry daha