şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
28064 entry daha
  • yeni sezonu 5/10'luk bir sezon olmuştur.

--- spoiler ---

.
    --- spoiler ---

1) öncelik birinci bölümden beri, devletin yeni ve başka gücü altında ercüment çözerlere rakip bir grubu konu aldılar. behzat kaçırıldı, tarafı istendi, iki tarafında kendilerine bilgi verilmesi istendi car curt. tamam buraya kadar sıkıntı yok ama finali lise çıkışı kavga gibi herkes bir yerde toplanıp biribirini kurtlar vadisinde ki gibi kolayca öldürmesiyle son buldu. başından beri bu muydu bunca tatava dedirtti. çatışmalarda bir ortamda son bulacak kadar basit miydi yani? bu yüzden yeni sezonun konusu oldukça zayıf kalmıştır.

2) behzat ç'nin sezon finali hep süprizlerle doludur. ancak bu sezon finali bütün sezon finallerinin en zayıfıydı. kısacası behzatın hatırlayamadığı olayın sebebinin bu kadar basit olmasını beklemezdim.

3) suat karakteri skandal bir tercihtir. amirim yieeeaa demesi bile sinirleri bozmaktadır. derhal çıkarılması lazım

4) mahir'in ise ekipten bağımsız oluşu, kendine has bir özellik ve konu çizilmesi bence yalnıştır. behzat ç sonuçta bir ekiptir. amirim, harun, hayalet ve akbabadan oluşmaktadır. mahir'in ayrı s.kimsonik hareketleri ney aq?

5) ayrıca amirimin eski agrasifliği yeni sezonda neredeyse çok az görülmektedir. tamam bir çok olay yaşadı ancak yeni sezonda daha yumuşak ve pasif bir behzat vardı. hatta ve hatta ben ilk defa bu sezon behzat'ın güldüğünü gördüm diyebilirim

onun haricinde herşeye rağmen seviyoruz merkez.
  • bipsiz hali maalesef yoktur sadece 70li bölümlerden sonra bipsiz versiyonları çıkmıştır...
  • 4.sezonun ilk 3 sezonun ruhuyla uzaktan yakından alakası yoktur.ha izledim mi,evet ama o kadar.bir daha açıp da 4.sezonu izleyeceğimi düşünmüyorum.
  • benim için yeni sezonu eski sevgiliyle yeniden başlamak gibi oldu. ona baktıkça eski güzel günlerde hissettiğim duyguların sadece tortusu kalmış, ama eski güzel günlerin hatrına itekleyerek belki de kendini kandırarak bak eski tadı veriyor aslında düşüncesiyle izledim hep öyle kabul etmek istedim. bi hayaletle akbabanın diyalogları eski tadında ve kalitesinde kalmış benim açımdan. ayrıca hayaleti oynayan oyuncu bence oyunculuk açısından çok çok iyi.diziyi hala eski kıvamında tutan tek oyuncu o bence. amirim bile sanki unutmuş eski behzatı onun tepkileri onun mimikleri yok onda da. ayrıca mahir ne la senaristler ? ben daha iyisini yazardım
  • 5.sezonun çekimleri ekim ayının son haftasında başlayacak olan dizi.

kaynak: (bkz: sokakbaşı meyhane)

edit: kaynak düzeltildi.

son edit: kasım ayının ikinci haftasından sonra başlıyormuş.
  • eski bölümleri aşağıdaki linkten video bölümünden izleyebilirsiniz. ilk sezon bipsiz olabilir ama 2.sezon bipli
    (bkz: https://www.facebook.com/behzatcsskla/)
  • dönüşü gerçekten eski tadını veren bir dizidir efenim. günümüzü de çok iyi bir şekilde yansıtmaktadır. benim için gerçekten efsane bir karakter efsane bir dizi.
  • her olay yeri incelemesinde kapinin topuzunu sürekli fırçayla silen bir elemanin olduğu dizi. hayattan o tarz bir beklentim var.
16 entry daha