• lütfen geri dönsün dediğim fakat bir yandan da samimiyetsiz bir kitlenin yolda olduğu gibi acı bir gerçekle yüzleştiğim dizidir kendisi. sanırım bununla baş edeceğiz, gelsin be!
  • tabii ki amirim de dahil olmak uzere harun, akbaba, hayalet ve sevket abi karakterleri olmayacagi takdirde izlemeyecegim dizidir.

edit: harun yok ancak yine izleyecegim. buyuk konusmamak lazimmis. akbaba ve hayalet olmazsa izlemezdim ama! *
  • behzat, harun, hayalet, akbaba vs olmayacaksa adını behzat ç koymanın ne manası var?
  • eski kadronun tamamen geri gelmesini beklemek tabi ki gerçekçi bir yaklaşım değil. fakat harun, hayalet, akbaba üçlüsünden birinin olmadığı behzat ç. ne kadar başarılı olur ya da eski tadı verir mi? muamma.
  • herkes o olmazsa bu olmazsa izlemem demiş. benim de dünyanın en kral abisi şevket ç. olmazsa izlemeyeceğim dizi. saygılar ege aydan.
  • hayaletin free shopçı arkadaşı olmazsa izlemeyeceğim dizi.
  • delinin biri kuyuya bir taş atmış 1 milyon ekşi sözlük yazarı çıkarmaya çalışacak şimdi.

harun ve eda olmayacakmış. kaynak vatandaşın üstünde oturduğu 2 lob.
  • netflix tarafından yeniden hayata döndürülürken esas olarak ankara'da cinayet kovalamasını istediğim dizi.

arkadaşlar behzat'ı baştan sona 2 kez bitirdim. daha ilk bölümünü, yayınlandığı ilk gün izlemiş kişilerdenim. bunu yazmamın sebebine geleyim; behzo ankara'da cinayet çözdüğü günlerde, hayatındaki aşk meşk işleri bayık bahar olduğunda, behzat ankara'da küçük dünyasında yaşadığında dizi daha güzeldi. ercüment çözer'den başlayıp sonu başı gelmeyen ve son sezonda saçmaya bağlayan derin devletin seçilmiş kurbanı behzat tribi bugün düşününce çok bayıştı. adamın bitmek bilmeyen karanlığa gömülüşü behzat ç'nin asıl izlenir kısmı değil. dizinin güzelliği behzat'ın ara ara çaktırmadan gülmesi, dalgasını geçebilmesi, "nah messi attı, krkiç attı" diyebilmesiydi. buna ek olarak doğallığın tam karşılığı olan, dizinin gizli muhteşemliği olan hayalet-akbaba ortamıydı mevzu. muzo ve barbaros bile güzeldi. suna başkomser dönemi bile daha bir idare ederdi. "sadece 5dk daha yaşamak istedim" efsane bir repliktir. unutulmaz. aslına bakarsanız esra'nın "dünyanın ekseni 23 santim kaydı" demesidir bir başka efsane ama derin devlet zırvaları ankara'da derdi tasası cinayet olan, geçim derdiyle hayatını harman eden acı çekmiş behzat'ın yanından geçmez. bahar'ın kızına behzat'ın göz kırpıp gülerek yaptığı çift kaşarlı tost, öldürülen futbolcu mevzusundaki harun'un gülmeleri falan...

netflix yapacaksa behzat ç'yi basit yaşamları olan basit insanların dizisi olarak yapmalı. o zaman da efsane olan diziyi bayıla bayıla izleyeceğiz. açıkçası yeniden çekileceği için çok heyecanlıyım. harun, hayalet, akbaba, şevket falan mutlaka olmalı diye düşünüyorum. hepsi olmalı, eksik olmamalı. (dilemesi, istemesi bedava)
  • ben de her pavyon sahnesinde ortada ablalarla oynayan gözlüklü, pala bıyıklı, vitaminsiz dayı olmazsa izlemem

https://galeri.uludagsozluk.com/…ayan-dayı-1115112/

(bkz: behzat ç.'deki pavyonda oynayan adam)

şaka maka harunsuz olur mu olm, saçma sapan konuşmayın la
  • eğer kadro eksik olacaksa yeni sezon yerine spin-off çekmeleri daha yerinde olur. diğer karakterleri de bir tek son bölümde oynatırlar olur biter. gerçi harunun 25-30 kilo alması demektir bu ama olsun.
hesabın var mı? giriş yap