şükela:  tümü | bugün
  • alkalle hiç aram yoktur, ara sıra çok nadir bira içerdim artık onu da istemiyor canım. anca eş dost bir araya gelirsek içerim nadiren lakin diziyi seyrediyorum canım meyhaneye gidip bira içmek istiyor amına koyim. amına koyim demişken küfre de özendiriyor. ağız dolusu küfür etmenin dayanılmaz hafifliğini hissettiriyor. behzat ç. kendini bastırma dışa vur diyor resmen ve her kafada bir polis yaratmak isteyen düzen bu yüzden karşı böyle şeylere anlaşılan.

edit. oğlum siz gerizekalı mısınız lan gerçekten. alta yazılanlara bakıyorum da cidden kafanız çalışmıyor hani, bir şeyi savunacağım diye mal mal konuşmayın. bira içmek nerede verdiğiniz radikal örnekler nerede. ayrıca insanın televizyonda gördüğü bir şeyi canının istemesi kadar doğal bir şey var mı, neyini yanlışlıyorsunuz bunun. behza ç. seyredip alkol bağımlısı olmaktan bahsetmiyorum, insanın canının bira istemesinden bahsediyorum. tabi başlığın içerdiği negatif kodlardan ötürü siz sazanlar da atlıyorsunuz. lakin atladığınız başka bir şey daha var o da entry'mde yaptığım durum tespiti. yani sistemin bu gibi şeyleri bastırmaya çalışmasının altında yatan sebep. bunu da sazanlığınıza veriyorum.

edit. üç sayfa boyunca yazanların çok azı entry'i okumuş ve yine çok azı anlamış. arkadaşım diyorum ki, behzat ç.'yi yasaklamalarının sebebi bastırmaya çalıştıkları seni ortaya çıkarması. bunu da ironik bir dille ifade ediyoruz hayır ayrıca özendiriyor mu evet özendiriyor yalan mı ? hayır. beni özendiriyor ve ben kendi açımdan konuşuyorum. hal böyleyken özendirmiyor sloganlarıyla sokağa çıkıp pankart açmak saçmalık. zira bazılarını özendirir bazılarını özendirmez. herkesi kapsayacak diye bir şart yok.

de ki özendirmesi kadar normal bir şey yok ama bunda kötü bir şey de yok. sen buna karşı çıkarak, "hayır özendirmiyor" diyerek esasen alkolün kötü bir şey olduğunu ve behzat ç'nin böyle bir şey yapmadığını savunmuş oluyorsun. sonra da içer ne var ki diyorsun. kafalar gidik anlaşılan.

ayrıca insanın canının bira istemesi karşısında gay, ensest ilişki, pedofili gibi radikal örnekler üzerinden argüman üretiyorsun ya helal olsun sana. hayır sen kendini böyle idiot şekilde savunuyorsan son 18 yıl neden bu adamlar tarafından yönetildiğimiz anlaşılıyor. tane tane anlatayım, bir insan ekranda gördüğü yiyecek ve içeceği canı çeker bu normaldir. fakat ekranda farklı türden ilişkiler gördüğünde o türden ilişkilere yönelmesi normal değildir. ben vedat milör söyredip canım dolma çekiyor ama gay temalı bir film ( bu da ne demekse) seyredince ama bir erkek arkadaş yapayım kendime demiyorum.
  • alkalle alakası olmayan suser beyanı.

çözümü basittir: izleme...
  • behzat ç. cinayet büro amiridir aynı zamanda. dizide sürekli ceset de görüyoruz. bu durumda şunu da diyebilmemiz lazım; behzat ç.'nin cinayete özendiriyor olması

hatta ben bir iki bölümde dekolteli meme gördüm afedersiniz. o yüzden diyorum ki; behzat ç.'nin memeye özendiriyor olması

sonuçta bulan var bulamayan var... swh
  • eşcinsel görüp eşcinselliğe, sigara görüp sigaraya, içki görüp içmeye özeniyorsunuz. nasıl kendini bulamamış bireylersiniz, anlamıyorum ki...
  • saçma sapan şeyler düşünme, kendine gel, bol bol bira iç
  • katılmıyorum. ben ne zaman izlesem kendimi seccadede namaz kılarken buluyorum. tekbir çekiyorum. oruca niyetleniyorum.
  • alkol ekonominin ilacıdır. (bkz: vergi)
  • behzat ç. ile biraya özeniyorsan lucifer’e hiç bulaşma dediğim. her bölümde adam başı 3 şişe viski bitiyor.

ülke resmen bunalımdan çıkamayan ergen gibi. nereye çeksen oraya gidecek gibi her şeyden etkileniyorsunuz.
  • siyasetçilerin yalana, netflixin eşcinselliğe, reklamların endüstriyel şekere/gdo'lu besinlere, ekşi sözlükteki bazı yazar ve konuların gerizekalılığa özendirmesi gibi bir şey mi bu?

çözüm basit: yükleme, izleme, açma, okuma