şükela:  tümü | bugün
 • ismi olmamıştır bence de. onun yerine behzat ç. "kalbim seni unutacak kadar adiyse, ellerim de onu parçalayacak kadar asildir." kullanılabilirdi.*
 • dikkatinizi çekti mi bilmiyorum;

  --- spoiler ---

  filmde öldürülen polis ekibinden biri ;

  "senden nefret ediyorum behzat ç. nefret ediyorum, nefret ediyorum" diyor ki bu klasik bir joe dalton repliğidir.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  filmdeki en güzel olay cansu dere'nin ölüp, dizi de karşımıza çıkmayacağının garantisini vermesi oldu.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  behzat : tahsin 4 de rus lazım

  tahsin : rus mu? ben ahlak masasına bir sorayım

  --- spoiler ---
 • bu film hakkında hıncal uluç'un bir yorumu vardır ki katılmamak elde değil.

  ''yani, güven parkındaki olay yerine yetişmek için yola çıkan behzat ç. ve arkadaşlarının 30 saniyede aldıkları yolu, nuri bilge ceylan filminde üç buçuk saatte zor gidersiniz mesela..''
 • --- spoiler ---

  - tahsin tomografi cihazı noldu nerde kaldı?

  - gerek kalmadı ki behzat, napacaksın cihazı?

  - götüme sokup bakacam tahsin, içim dışım bir mi diye!

  --- spoiler ---
 • film hakkında söylenenler söylenmiş, yazılanlar yazılmış. o yüzden uzun uzadıya film eleştirisi yapma gereği bulmuyorum. sadece jenerik müziğini duyunca ne kadar çok özlediğimi anladım. bir de şu var:

  --- spoiler ---

  selim'in filmde gözüktüğü ve tek bir kelime bile etmediğini söyleyenler var. oysa dikkat ederseniz behzat ç , harun, hayalet ve selim'in amirimin odasında simit yerlerken, ki bu sırada akbaba arkada ayakta durmaktadır, cevdet'in çay getirdiği sahnede, cevdet çayları teker teker verirken selim "sağol" demiştir.

  --- spoiler ---

  şimdi sıra 13 kasım'daki 2. sezonun ilk bölümünde. asıl macera orada devam edecek. şule ve ercü'yü bile özledik...
 • --- spoiler ---

  iyi bir behzat ç izleyicisiyim, dizinin her bölümü sinema filmi tadında zaten, film de sansürsüz olduğu için tadından yenmez bir hal almış. pembo ve gorbaçov karakterlerini canlandıran rıza kocaoğlu ve tolga tekin kadroya çok yakışmış.

  kitabı da okuyan biri olarak beni tek rahatsız eden sahne şevket ç.'nin behzat ç.'ye bir psikoloğun kartını vermesi ve bu konunun bir daha hiç açılmaması. halbuki behzat kitapta o psikoloğa gidiyor ve orada red kit ile karşılaşıyor. sinemaya tüm detayları aktaramayacakları için normal tabi bu durum. zaten kitabı okumayanı da hiç rahatsız etmez. ama bana sanki ege aydan da oynamış olsun diye konmuş gereksiz bir sahne gibi geldi.

  --- spoiler ---
 • filmin dizi versiyonunu seyretmeyenlerin filmi seyrederken biraz yabancılık çekecekleri kesindir.

  diziyi severek takip eden birisi olarak sinema filmini de dizinin bir bölümü gibi rahatlıkla ve keyifle izledim.
  yönetmenin sinema filmini dizinin zamanlaması içinde bir bölüm olarak çekmediğini düşünüyorum. yani dizinin sezon finali yaptığı bölümüm devamı gibi bir algılamadan uzak durmak istiyorum.

  dizinin genel teması cinayet ve katil(ler)in yakalanması üzerine olduğu için sinema versiyonu da bu tema üzerine olacaktır haliyle. cinayet büro elemanlarının sınır ötesi operasyonlar*** yaparak seyircinin gönlünü fethetmesi garip olurdu zaten.

  vesileyle sansürsüz bir behzat ç. filmi seyrettik.

  gittiğim sinemadaki ses seviyesinin aşırı yüksek olmasından dolayı son sahnede savcı hanımın red kit'in önüne geçip behzat amire söylediklerini duyamadım maalesef. yani aşırı yüksek sesten dolayı anlayamadım. birileri mesaj atarsa sevinirim.

  --- spoiler ---
  red kit karakterinin çocukken evine yapılan baskından kurtulması için annesi tarafından çamaşır makinesine saklanması ve yıllar sonra red kit'in mühendis olarak çalıştığı şirketin bir çamaşır makinesi fabrikası olmasının benzerliğini de ilk ben yazmış olayım bari.
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  savcı hanım'ın yatak sahnelerini tv'de izleyemeyeceğimiz için sinemaya gidenleri epey şanslı sayıyorum. bundan sonra behzat ç. dizisinde savcı hanım'ı gördükçe o siyah iç çamaşırı hatırlanacaktır muhtemelen.
  --- spoiler ---