şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1980 ankara doğumlu olan behzat cem günenç müzik eğitimine küçük yaşta ercan taniş ile başladı 1993 yılında t.r.t. için klasik gitar video klipleri hazırladı. 1994 yılında italyan gitar virtuözü roberto porroni’nin desteği ile burslu olarak italya da ve isviçre de kendisinin masterclass’larına katıldı. 1998 yılında heinz wallish ile viyana devlet konservatuarı’nda 2000 yılında da graz şehir konservatuarı’nda johanne palier ile 2 yıl konser gitaristliği çalıştı ve bu şehirlerde çok sayıda konser verdi. 2003 yılında askerlik görevini kars şehrinde 300 den fazla solo resital vererek üstün başarı ile tamamladı. 2004 yılında i.t.ü. türk musıkisi devlet konservatuarı müzikoloji bölümüne girdi halen müzikoloji eğitimini sürdüren cem günenç aynı zamanda kendi hazırladığı web portalında (www.myklasikgitar.com) gitaristler için videolar, makaleler, çeviriler, söyleşiler hazırlamaktadır.

  not: sanatçıyı tanımamakla birlikte geçtiğimiz pazar günü dede efendi evi'nde katıldığımız eğitim sonrası gitar dinletisi başlığında karşımıza çıkmış ve bizleri keyiflendirmiş insandır. kendisiyle ilgili vural yıldırım'ın yorumu: "yakında ismini medyadan sıkça duyacağınız biri" olmuşur.bu yorumu performansı öncesi söylemişti ve o an aklımdan geçen "onu gazlıyor, bize de bu adamı ciddiye alın veriyor" iken; dinledikten sonra vural hocaya haksızlık ettiğimi düşündüm ve bastım alkışı. yine vural hocanın söylediğine göre şu sıralar ismek'te gitar eğitimlerinde bulunuyormuş ilgililere duyurulur.

  ve bir performans: http://www.youtube.com/watch?v=wlj3omemvzu
 • kendisi ile hukukumuz çok evvele dayanmakla beraber fikirlerim tamamıyla objektif keyfiyettedir-müstakbel bir dest-i izdivaç akdi ile kurulacak resmi dolaylı bağa rağmen:)-

  en yakınlarının bile tasavvur edemediği ölçüde yüksek yeteneğe sahiptir bana kalırsa.. bu tesbit müzikoloji konusundaki bilgisizliğim ile çürütülmeye çalışılabilir ve fakat anti tezi "hissiyatım" gibi sağlam bir mevhumdur. müzik efradının kendisi hakkındaki mülahazalarını zikretmiyorum bile.. kendisi çok başarılıdır ve başarılı olacaktır da.. hoş, bu temennilerimin kendisi üzerinde baskı unsuru yaratması benim hiç istediğim bir şey değil lâkin hakikat budur.. zaten bu tip çabaların vadesi de olmaz diye düşünüyorum.. en azından ben onun yerinde olsam gölge edilmesin, hak bellediğim yolda yalnız gideyim isterdim..

  ez cümle; gönlünün geçirdiği bir gelecekten daha güzelinin kendisine nasib olması dileklerim mevcut..
 • konserlerinde murat sezen'in kendisine özel yaptığı ladin gitarı kullanmaktadır.
 • kalbi çok güzel adamdır bu...

  doğubayazıt'ta müzik sınıfının kurulmasına yardım ettiği okulda bin çocuğa aralıksız 10 saat müzik dersi verirken anlarsın, her birine o kadar sevgi dolu gözle bakabilen az insan tanırsın...

  kalbi çok güzel adamdır bu vesselam... bi nevi behzat c.
 • yazicak bi sey bulamadigim performansina hayran kaldigim insan ustu kisilik. kendi bestelerini caldigi dost meclisinde bizi mest etmistir kendileri. daha fazlasini demek haddime degildir kendisine hakarettir.
 • klasik gitar çalmak ister misiniz adlı çalışmasıyla mükemmel bir işe imza atmış sanatçı, eğitmen. tanımadığım halde yaptığı işe bakarak çekinmeden söyleyebirim ki güzel insan. keşke cem hoca gibi idealist, kafası çalışan, hırslarını geri plana atmış insanlar daha fazla olsa ülkemizde, keşke eğitim sistemimiz böyle insanları yetiştirecek şekilde olsa, keşke böyle insanlar geleceğimizle alakalı önemli kararlar alacak konumlarda olsa.

  iş sadece gitar çalmak değil iş mantalite, dünyaya ve insanlara kattıkların, yapmak istediklerin.
 • youtube kanalında ve kgçi sitesinde yayınladığı 5 kurluk 51 haftalık dersle türkiye'de paha biçilmez bir iş yapan kişi.

  klasik gitarı 3-5 akor öğrenip arkadaş ortamında boru sesini dizginleme aracı olarak görmekten ziyade gerçekten amacına uygun olarak çalan ya da çalmak isteyen insan sayısı zaten az. genelde bu gitara sahip kişilerin yaptığı şey akorları ve 1-2 basit ritmi ezberleyecek kadar kursta kalıp (yaklaşık 1 ay) sonra akormerkezi.com'dan müzikle alakalı hiçbir şey bilmeden devam ettiği düşünüldüğünde, cidden bu kadar çaba ve emek takdire şayan.

  bu zamana kadar klasik gitarı teorisiyle birlikte öğrenip çok sesli olarak çalmak için elinizde videolu düzgün kaynak zaten yukarıdaki sebepten çok azdı. türkçe olarak bi 10-15 senelik ve pek de ideal bulmadığım 2-3 cd'lik bir eğitim dışında zaten içerik yok. ingilizce olarak hazırlanmış birçok kaynak var tabi ancak bunların da çoğu düzensiz ve kendi başınıza öğrenmeyi pek de kolaylaştırmıyor. tüm bu olumsuz yorumlardan hariç tuttuğum yegane kaynak da yine bir türk'ün hazırladığı (bkz: emre sabuncuoğlu) online guitar academy. ancak onlar da aylık 60 amerikan dolarını gözden çıkarmanızı istiyor, ki bu da şu anda herkesin verebileceği bir ücret değil.

  o yüzden geçtiğimiz günlerde romance videosu ile 51 haftalık eğitim videosunu tamamlamış hocayı ayakta alkışlamak gerekiyor. içerik olarak karşılaştırdığımda ise yukarıda bahsettiğim online guitar academy'den aşağı kalır yanı yok. yönlendirmelerini dinleyip videoları takip ettiğinizde nota ve klasik gitarı beraber öğrenememeniz mümkün değil.

  daha ileri seviyelere çıkmak isteyenler ya da olaya daha fazla hakim olmak isteyenler müzik teorisi üzerine ek dersler alabilir. klasik gitarı geliştirmek isteyen de hocanın bıraktığı yerden itibaren dizini kırıp çalmak istediği parçayı önüne koyup çalışacak.

  eline sağlık hocam.
 • halkında bu kadar az entry olması gerçekten enteresan olan saygı duyulası, iyi ve başarılı insan olmanın yeryüzündeki gitarlı versiyonu tanımını hakeden üstad.