şükela:  tümü | bugün
  • mehmet demirkol reisin yine ntv spor'dan tanıdığımız murat caner ile beraber pazartesiden perşembeye 11 ile 12 arası bein sports haber'de yapacakları ve konsept olarak belli ki efsanevi spor servisi ayarındaki yeni programının adıymış. heyecanla bekliyorum, kimse bir fuat akdağ değil tabii ama umarım yeni partneriyle de en azından spor servisi'ne yakın bir tat verebilir demirkol reis. göreceğiz, göreceğiz çünkü neyse ki şifresiz kanalda.
  • youtube'dan canlı izleyebileceğim için sevindiğim programdır.

nuhnebiden kalma özetleri yüklemekten başka hiçbir şey yapmadığı gibi, programlarını youtube'a yükleyenlere de telif atan bein sports'un youtube kanalı da bir halta yarayacak artık.
  • yeni program, güzel haber. murat caner genel olarak sakin bir yapıda olduğundan güce denge getirecek isim demirkol olacaktır diye tahmin ediyorum. *
  • az önce ilk bölümü biten program. ciddiyetten uzak videolarını saymazsak, aylar sonra demirkol'u tekrar gündemi yorumlarken izlemek keyifliydi, özlemişiz.

programı genel olarak orijinal konsept spor servisiyle kıyaslarsak demirkol'un karşısında fuat akdağ'ın olmaması çok büyük eksiklik. aralarındaki garip iletişim, şakalar, fuat akdağ'ın demirkol'u anlamadığı south park sessizliği yaşadıkları anlardan mahrum olacağız. stüdyo çok hareketli; arkada maç özetlerinin döndüğü dev bir ekran var, dekorlar komple beinsports moru. murat caner'le demirkol'u birbirlerine çok uzak oturtmuşlar, ortam samimi değil. spor servisinde başbaşa vermiş iki adamın sabah gazetelere göz attığı, köşe yazılarını okuduğu gerçekten samimi bir ortam vardı. ilk bölüm itibariyle bu tadı alamadım ben. tabi bilmem kaç sezon devam etmiş programla henüz ilk bölümü yayınlanmış programdan aynı tadı almaya çalışmak pek mantıklı değil ama olsun insan sevdiği, özlediği şeyi arıyor.

işin yorum kısmına gelirsek dinlemekten çok keyif aldığım mehmet demirkol her zamanki gibi yardırdı. ufaktan kur ve kriz meselelerine dokundurdu. ilk hafta maçlarını, transfer meselelerini süre yettiğince kendine has tavrıyla yorumladı. murat caner'in ilk bölüm heyecanı çok belliydi. biraz demirkol'u böldü ama onu da rejiden hızlanmaları yönünde sürekli sıkıştırdılar.

velhasılı genel olarak güzel bir ilk bölümdü. işim gereği sabahları genelde boşum. demirkol'u dinlemekten keyif alan bir sporsever olarak böyle bir programın olması beni çok mutlu etti. umarım uzun soluklu, başarılı bir yayın hayatı olur.
  • ilk programın ardından taze taze eleştirilerimi yazayım.

1- murat caner'den rica ediyorum mehmet demirkol'a abi demesin. yayın dışında kendisine abi diye hitap ediyor olabilir ama canlı yayında sakil duruyor. hitap ederken siz demekle abi demek arasında gidip geliyor ve hoş durmuyor.

2- mehmet demirkol'dan rica ediyorum "ve fakat" ifadesini daha az kullansın. tamam güzel bir ifade kulağa da hoş geliyor ama aynı programda defalarca söyleyince itici oluyor.

3- stüdyo yetkililerden rica ediyorum arkadaki kocaman ekranın sağından ve solundan giren led ışıkları kaldırın. arkada maç görüntüsü var ama biçimsiz led ışıkları maç görüntüsünü sabote ediyor.

şekil 1a
  • bein sports'un aynı gün youtube kanalına yüklediği program. spor servisi programına uzunca ara verince benzer saatlerde yeni bir program olduğuna hala alışamadığımdan kanalı açmayı unutuyorum ve iki gündür akşamları youtube üzerinden izliyorum.

programa gelecek olursak, bence tek sıkıntı stüdyodaki ekrana bir gazete küpürü ya da ilk 11 görseli falan getirdiklerinde kulak cırmalayan arka fon müziği. ne saçmalık o yahu? ne gerek var yani? programı kapattıracak kadar sinir bozucu açıkçası.
    onun dışında mehmet demirkol'un sevmeyeni çok olsa da türkiye standartlarında iyi bir yorumcu olduğuna inananlardanım. ayrıca murat caner sadece sunucu değil de daha fazla yorum yapan bir pozisyona gelirse güzel olur.
  • her ne kadar mehmet demirkol'u tekrar izlemek keyifli olsa da bana egreti gelen spor programi. fazlasiyla sentetik ve itici dekor, birbirlerine kilometrelerce uzakta oturan iki kisi ve igrenc fon muzigiyle izlenilmez kilmak icin ellerinden geleni yapmislar gibi duruyor. mehmet demirkol'un fuat akdag ile yakaladigi samimiyetin cok uzaginda, sonradan gorme bir is olmus. her sabah gune memo-fuat ikilisiyle senelerce baslamis biri olarak elestirmeden edemedim- dayanamadim daha dogrusu.