şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.diken.com.tr/…-3-26-sayip-odeme-yapiyor/

  süper lig maçlarının naklen yayın hakkını kasım 2016’da yıllık 500 milyon dolar karşılığında satın alan katarlı şirket ‘beın sports’un, sözleşme imzaladığı aracı kurum türkiye futbol federasyonu’na güncel kur (bugün 5.40 civarı) üzerinden değil, iki yıl önceki sözleşme döneminde belirlenen 3.26’lık kurdan ödeme yaptığı öne sürüldü.

  cumhuriyet’ten arif kızılyalın’ın haberine göre, 18 süper lig kulübü ile sözleşmeden pay alan futbol kulüpleri sabit kur nedeniyle yaklaşık yüzde 55’lik bir zarara uğradı. beın sports konuyla ilgili soru üzerine tff’ye ödenen dolar kurunu ‘şirketin gizlilik politikası’ nedeniyle açıklayamayacağını bildirmekle yetindi. kamuoyuna yansıyan, “ beın sports, tff’ye ve dolayısıyla kulüplere yaptığı yıllık ödemenin yarısını sözleşme tarihindeki sabit kurdan (3.26), diğer yarısını ise güncel kurdan ödüyor” iddiası ise federasyona yakın kaynaklarca doğrulanmıyor. ancak kızılyalın’ın aktardığına göre tff’deki belgeler 3.26’lık kuru doğruluyor.

  ne güzel ülke be. oh valla biz ithalat yapıyoruz piyasadan alacağımız olan tutar kur artışıyla,her geçen gün eriyor. adamlar 3.26 tl'den hesap edip ödeme yapıyor. mis gibi iş valla.
 • "keşke biz de doları bein'den alsak" dedirten durumdur
 • yeni ortaya çıkan bir durum değildir. sanki gizli saklıymıs gibi haber yapmıslar bir de.

  zamanında sadece aziz yıldırım bas bas bağırarak karsı cıkmıstı buna. hatta akpsever göksel gümüşdağ ile canlı yayında kavga ederek ileride kur artarsa ne olacak diye bağırıyordu.

  kendisini sevmem ama 20 yıllık baskanlıgında doğru yaptıgı nadir 2-3 şeyden biriydi.
 • sev sevme. zamanın da aziz yıldırım bas bas bağırırken millet dalga geçiyordu. şimdi aziz aynen ekşi tayfası gibi su veren itfayenin diyordur kuşlarını beslerken.
 • (bkz: ünal aysal mod)

  (bkz: #80002718)
 • günahım kadar sevmediğim aziz yıldırım bu konuyla ilgili çok kez yırtındı fakat kimseye sözünü dinletemedi. çünkü sözünü dinletmeye çalıştığı büyük klüpler arasında ‘sıyın cımhırbışkınımcı fikretin beşiktaş’ı , bedavaya stad sahibi olan galatasaray ve iktidar yalakası trabzon camiası vardı. bunlar da yetmezmiş gibi klüpler birliği başkanı göksel gümüşdağ idi.

  ilgili link

  http://m.hurriyet.com.tr/…inda-cevap-verdi-40352030
 • vakti zamanında söyledik, anlattık. bu iş yanlış dedik , dolar yükselecek dedik , dinletemedik. zamlar ekonominin gidişatına göre ama ödenecek para sabit kurdan. oh ne güzel hayat. sonra ülkede dolar yok. olmaz tabi..
 • zamanın aziz yıldırım uğraş verdiği mevzudur. adamın türk futboluna bir katkısı olacaktı ona da izin vermediler.
 • aziz yıldırım söylemiş daha önce , hatta bas bas bağırmış.
 • hayret hiç söyleyen olmamış aziz yıldırım zamanında bunun hakkında konuşmuştu.