şükela:  tümü | bugün
365 entry daha
 • 109 dakikalık, 2018 yapımı film.

  7 / 10.

  "beirut: 1982 - the paris of the middle east was burning"

  diyaloglar ve senaryo üzerinden ilerleyen, mekan tasarımları, görüntü yönetimi ve atmosferi başarılı, genel olarak derli toplu bir kurgu politik hikaye ya da drama diyebiliriz brad anderson ( the machinist) tarafından yönetilmiş olan beirut'a.

  senaryo 2 kez akademi ödülü adaylığı da almış olan senarist, yönetmen ve prodüktör tony gilroy 'a ait. gilroy bu tarz boğuk atmosferli, yakın döneme ait kurgu tarih fikirleri içeren politik ve ağır hikayeleri seviyor aslında, michael clayton'da da bunu denemişti biraz. genel olarak senaryosunu beğendim ben aslında, diyalogları da. bütün olarak hikaye iyi sindirilebiliyor.

  ayrıca filmde kadro da iyi. tekinsiz güzellik rosamund pike ve tüm zamanların en iyi televizyon serilerinden olan mad men'den de hatırlayabileceğimiz jon hamm başroldeler ve işi teslim etmişler. dean norris ve shea whigham de kadrodan diğer isimler.

  sonuç olarak ağır temposunu dert etmeyecekseniz fas'ta -özenle- çekilmiş, iyi bir kadrosu olan oldukça denenebilir, oturaklı bir hikaye beirut.

  her eve imdb
66 entry daha