şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1 dakika içinde aynı renkleri alt alta ya da yanyana dizmek ne kadar bağımlılık ne kadar hırs yaratabilir ki diyerek başladım bu oyuna. pişman değilim, hayır hayır benim puanımı sollayıp "nanik" diye mesaj atan arkadaşlarımı hala seviyorum. aslında doğruyu söylemek gerekirse, yuh a.k. 300.000 nasıl yapılır lan bu oyunda?

  anlaşıldığı üzere bejeweled'in facebook uygulaması. fakat işin içinde derin facebook ideolojisi var. diğer puanlama sistemi olan oyunlar gibi en yakınlarınıza karşı düşman olmanızı sağlayan ecayip bir amerikan stratejisi. bizi içten bölmeye çalışıyorlar. o yüzden oynamayın, oynamayın da bi kere de en birinci ben olayım len. gerçi tahtta kalmam en fazla 1 hafta sürer çünkü bu oyunda puanlamalar, her pazar günü sıfırlanıyor. yani pazar gecesi "ziya lan oğlum bu gavur icadında ibreyi 500.000'e vurdurdum" deseniz de pazartesi "nerde lan ağuğa koduğuyum" diye sorana "dün baksaydın oğlum sıfırlandı" diyebilirsiniz. ama teknoloji çok ilerledi, insanların kafası çalışıyor, screen shot derler adama. onun da kulbu var gerçi, fotoşoklarız di mi rıza?
 • kişisel rekorumu 348.650 ile kırdığım, sevinç turları attığım oyundur. çok zevkli lan.

  edit: ahanda hilesiz, kılçıksız 416.750 egom tavan yaptı.

  edit2: 505,150 oldu. sürekli artıyor efendim, durduramıyoruz.
 • hayatta kınadığın ne varsa gelir seni bulur lafını bu oyunla yaşadım ben. oyunların insanlar da hastalık haline geldiğini biliyor ve bu hale düşen insanları kınıyordum ama geç olmadan anladım ki ben de bu oyunun bağımlısı olmuşum. insanın içinde tuhaf bir hırs yaratıyor, sürekli olarak bu son, bir kez daha, son kez daha denicem derken saatlerce başından kalkamadığımı farkettim, dahası bilgisayar başından kalkıp dışarı çıktığım da iphone uygulamasıyla yolda deli gibi oynamaya devam eder oldum, bu da yetmedi msn de oyunlarda keşfettim artık arkadaşlarla sohbet etmek yerine hadi bejelewed oynayalım mı? der oldum, aol ve yahoo da mailleri açmadan önce oyunlarda bunu oynar oldum. kısacası insanı süper mario oynarken sinir krizi geçiren küçük kız yapabilecek bir oyun evet o derece tehlikeli.
 • (bkz: van minüt)
 • touchpad ile oynandığında parmak uçlarının hissizleşmesine neden olan oyun. tabi bunun tek sorumlusu süper kaliteli, prestijli, işlemcisi yatak ısıtan, touchpadi el yakan datron marka laptop da olabilir
 • bir arkadaşımda görüp "aa ne güzel efektleri varmış" diyerek başlayıp, son üç saattir kesintisiz oynadığım feysbuk aplikasyonu.
 • çekirdek çitlemek gibi bağımlılık yaratan oyun. uzun zamandır oynamıyordum, bu akşam bi' bakayım neler dönmüş diye, bakmaz olaydım, 5 saat olmuş. iyi ki "bi' bakmışım", oynamaya kalsam n' olcaktı acaba. paralar falan koymuşlar, özellikler falan alınabiliyor, daha da bırakılmaz olmuş. bilmeyenler başlamamalıdır, merak etmemelidir. aman diyeyim.
 • şubat 2010 da facebook daki uygulamasına yeni özellikler ilave edilip, geliştirilen van minüt oyunu.
  artık parapuanlar toplayıp, puan değerlerine göre oyunda booster sağlanabiliyor, sağ listedeki arkadaşlarla birlikte toplam 1 milyon puana ulaştıktan sonra ödül çekilişine katılabiliniyor. (*sanırım u.s. and canada only)
 • "one minute" diye baslar, rte'i hatirlatir, sinir olunur, bir dakikanin sonunda "time up" der, oyun biter. amin.
 • ağzına sıçar bu oyun adamın. amatem'e yattım öyle bıraktım, 3 aydır temizim.