şükela:  tümü | bugün soru sor
  • milletin keyfi, tercihi ve duygusu ile felsefe yapanlara dert olmuştur.
  • evlenen kişiden daha çok başkalarına dert olur. burası türkiye.
  • olası bir zeki demirkubuz filmidir.
  • normatiflik katsayısı bakımından dünya sıralamasında tepeye oynayan ülkemizdeki ilkel insanlarca garip karşılanabilir, lakin çok insani bir şeydir. herkesin içinde bulunabileceği bir durumdur.
  • bekar kadının boşanmış çocuklu erkekle evlenmesi kadar normaldir ve ikisinin de normallik durumu gayet üst seviyelerdedir.
  • evlenip, çocuk yapıp, üzerine bir de boşanan kadın için, kimi orospu çocuklarının bilinçaltlarında ne gibi şeyler düşündüğünü ortaya çıkaran hadise.

olaydaki, "bekar, boşanmış, çocuklu" kelimelerini çıkarırsanız, ki aslında olması gereken budur, iki insanın evlenmesidir. diğerleri bu insanların aralarında hallettikleri bir meseleden ibarettir.

kötü olarak algıladığınız ve önyargılı yaklaştığınız insanlar da temizler kardeşim. insanlar. ama bir kötü olay yaşamışlar. onlar da yaşamak istemezlerdi. yaşamışlar ama. ne yapsınlar?

emin olun, açıkça "gidin, biz sizi sevmiyoruz, istemiyoruz" derseniz, giderler de. hiçbirinizle evlenmezler. arkadaşlık etmezler. sırf "boşanmış" demesinler diye her türlü pisliğe boyun eğen ve eğecek olanlar kadar değersizleştirmezler kendilerini.
  • hazıra konar. şanslı piç seni.
  • üç çocuklu dul emine türküsünden çok etkilenmiş insandır.

"ateş düştü yandı sinem
    hazırlansın gelsin ninem
    üç çocuklu dul emine'm
    onu onu bana al gız ana"
  • ülkemizce hoş görülmez. erkek bekar ise çocuğu olan ve boşanmış bir kadın o adam için zıt kutupların insanıdır. neden? çünkü çocuğu var. neden? çünkü akrabalar etraf ne der? çünkü çocuk sahibi olmak çok acayip bir durum. kimsenin başına gelemez. 2017nin dünyasında inanımaz şaşkınlık verici bir durum çocuklu bir kadın olmak.

28 yaşındayım ve 10 yaşında dünyalar tatlısı bir oğlum var. ama benim çocuğum var diye, akrabalar ne der diye ben sevgilimle ciddileşemiyorum. aile kabu ediyor onu geçtim. ya akrabalar ne derse? aman tanrım! ne büyük sorun! çünkü ben onunla değil akrabalarıyla evleneceğim.

istediğin kadar iyi biri ol, saygılı ol, çocuğun varsa bittin bu ülkede. ha şanslı kadınlar yok mu. nadiren de olsa var. adam alıyor kadını ben seni seviyorum, sen benim hayatımın kadını olacaksın diyerek her şeyye kulağını kapatıp bir güzel de yuvasını kuruyor.

çok sıkıldım ya. ulan herkes anne baba olabilir bu çok kolay bir şey. kötü biri değilim. anneyim sadece. nefret ediyorum bu ülkeden de insanlarından da, aşamadığı düşüncelerinden de. çok yoruldum. siktir olup gideceğim. yeter.

edit: olm aylar sonra neden herkes ayni anda bu entry icin mesaj atiyor? gecti gitti problem yok