şükela:  tümü | bugün
  • cillop cillop
    ev pisken, dağınıkken huzurlu olamıyorum ki o ortamda.
  • süpürgeyle görünen yerlerin tozunu almaktan ve viledayla yerlerin şöyle bir üstünden geçmekten ibarettir. kadınlar için kabasını almak denilen temizlik erkek için bitmiş temizliktir.

evet erkekler olarak pisiz maalesef :)
  • bekar ya da öğrenci olmak kimseye pislik içinde yaşama hakkı vermez. böyle yaşayana da öğrenci evi veya bekar evi denilerek hoşgörü gösterilmez.

temizliğe niyetlenen bekarlar ve öğrenciler için bari birkaç şey söyleyeyim. her gün dip köşe temizlik yapmak aşırı kaçabilir belki fakat bir elektrik süpürgesiyle evin tamamını üstünkörü bile temizlemek 15 dakika almaz eğer şatoda yaşamıyorsanız. banyoya tuvalete fısfıslı temizleyiciden sık, araba yıkama fırçasıyla bile olsa fırçala ve durula. bu da 30 dakika alır. mutfak tezgahını silmek de 10 dakika alır.
    en güzel kısıma geldik, ocağı temizlemeye. benim çözümüm, ocağın üstüne alüminyum folyo sermek. haftada bir veya iki haftada bir bunu yenisiyle değiştiriyorum. ocak demirlerini silmek gerekiyor tabi ama yüzey hep temiz kalıyor. ayrıca gri renk ayrı hava katıyor bence*.
  • "görünür yer" temizliğidir.
  • gelmiş deterjan koklama bağımlıları. kimyasal kokmayan eve de pis diyorlar.
  • bunun kadar zevkli çok az şey vardır. çok severim. öğle kalkıp mis gibi bi kahvaltı hazırlıyorsun kendine sonra açıyorsun bir müzik, başlıyorsun temizliğe. bitirdikten sonra da bi kahve yap, pencere kenarına çök. gelirse ev misafirindir, gelmezse senindir.
  • 7 yıldır yalnız yaşıyorum, 2 tane köpeğim var haftada üç kere kabaca süpürüyorum haftasonu koltukları çekip süpürüp siliyorum koltuk üstlerini süpürüyorum örtüleri yıkayıp kurutma makinesine atıyorum (köpek tüylerine iyi çözüm) bulaşıklarımı direkt makineye atarım tezgahta ya da lavaboda hiç biriktirmem.

ben yapmazsam kimse yapmaz çünkü bunları. huzurlu bir ev için temizlik şart. her aksam tuvaleti çamaşır suyu ile silerim. götünüzü sevin değer verin arkadaşlar. bunun bekarlıkla ilgisi yok kendine saygı ile alakası var.
  • evi tek başıma temizledikten sonra kadınların neden ev temizledikten sonra keyif kahvesi içtiklerini anladım.
  • nice kızla kapışırım ki severek yapıyorum ve kendimi alamayıp yapılmayacak şeyler yapmaya başlıyorum :)
  • evde kedi olunca nafile olandır.