şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insan mezara yalnız gömüleceği için çok da düt olan hadise.

  sırf yalnız ölmemek için evlenen ya da evlenecek eksik tahtalıları görelim şimdi..

  35 yaşındayım, boyum posum yerinde, kalem gibiyim, yakışıklıyım, param var, iyi bir işim var..

  balayına gideceğime alayına giderim arkadaş.. hayat güzel..
 • evlilik kurumunun ne denli çürük temeller üzerine inşa edildiğinin kanıtı cümle. ölme vaktin geldiyse, yanında birileri olsa da ölürsün, olmasa da. eşin, ölümünü mü geciktirecek sanki?
  sonsuza kadar sürecek bir yolculuğa çıkmayı isteyip, 4 ay sonra tekrar yalnız kalmak da var. sonra belki yeni bir evlilik. aşk, sevgi, mutluluk.. hak getire. yeterki nane-limonunu kaynatan biri olsun, yeterki yalnız ölme.

  bu cümlenin kankası diğer bir cümle de; "evleneyim de, eve 2 maaş girsin."dir.
 • yalnız ölmeyeyim, elim ayağım tutmayınca götümün altına ördek sokacak birisi olsun diye evlenecekseniz tercih sizin, evet götünüzün altına ördek de sokarlar, terleyince terinizi de silerler, susayınca suyunuzu da getirirler. bunda kötü bir şey yok... eğer ki herşey güzel gitmişse...

  ama herşeyin güzel gitmemesi, karşınızdan beklentileriniz göt altı ördek ve kalp ilacınızın yanına getirilen su seviyesinde ise doğru düzgün sevip saymadığınız birisi ile evlenip götünüze ördek girene kadar geçecek nispeten sağlıklı kısmını da sikip atmaya hiç gerek yok.

  ha orta yaşa yakın ya da orta yaş civarlarında kafa ve vücud dengi birisini bulur mutlu mesut yaşayacağınıza inanıyorsanız ve evlilik kurumunu da ciddiye alabilecek psikolojiniz varsa bunu yalnız ölmeyeyim diye yapmazsınız. düzenli seks iyidir hoştur ama evlilikte o da bir yere kadar sonuçta. evde tek başına yalnızlıktan sıkılıyorsanız çıkın dışarı.
 • 19 yıllık hayatımın gidişine bakarak kalan hayatım için yaptığım tahmindir.

  üzücüdür. yazık bana. bizlere.
 • --- spoiler ---

  hep ayrılık, isteğe varınca istek ölür.
  birlikte ölseler de insanlar tek tek ölür
  --- spoiler ---
 • evlenince de yalnız kalma ihtimali var, yaşlanınca da..

  ayrıca yalnızlık kötü birşey değil, üzülmeyin.
 • sözlükçüler tık diye öleceklerini düşünüyorlar galiba. asıl kötü olan yalnız sürünmek. kendi pisliği içinde boğulmak. konu komşunun yemek getirmesine muhtaç kalmak. gençken doğru insanı bulun. en zor anlarınızda birbirinize destek olun. laylaylom bir yere kadar.
 • bakabileceğim kadar kedi köpek sahiplenip geceleri onlara sarılarak uyumayı tercih edeceğimden takılmadığım durum.
 • çevremde o kadar saçma evlilikler var ki. eşini aldatan kadınlar, evli ve çocuklu oldukları halde başka biriyle ilişki yaşayanlar vs. örnekler çoğaltılabilir. düşünüyorum da böyle bir durumda ne kendimin ne de başka birinin olmasını istemem kesinlikle. evlilik böyle bir şeyse kalsın. boktan da olsa bazen benim yalnızlığım ve tek başınalığım bana yeter vallah.
 • yanlış olandır, bekar kalıp hayatını yaşamalısın.