şükela:  tümü | bugün
  • hep yalnız olmanın dezavantajlarını yazmışlar ama [aramaya inandım] hiç kimse avantajlarını yazmamış.

onu da biz yazalım.

mesela bekar olunca; ütü yapmayı, yemek yapmayı, arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirmeyi ve kendinize daha fazla zaman ayırmayı öğreniyorsunuz.

mesela kendinizle daha fazla hesaplaşıp eksi ve artı yönlerinizi daha net öğreniyor ve bu yolla kendinizi daha iyi geliştiriyorsunuz.

mesela daha çabuk olgunlaşıp kendinize [ve (eğer bencil değilseniz) dolaylı olarak topluma] daha faydalı olmayı öğreniyorsunuz.

mesela kimse sizi kısıtlamıyor. özgürlüğünüz kendi ellerinizde.

meselalar çoğaltılabilir ama bir de "neden_?" var.

- neden_?

+ çünkü [isteğe bağlı veya değil] mecburiyet.

not: özele gelip küfretmeyin.

edit: küfretmeyin dedim. ayıp.
  • sadece bir tane avantajı vardır, o da evli olmamaktır.
  • osbir çekecek çok zamanınız oluyor meselam.
  • ne istersem onu yapıyor olmanın verdiği rahatlık bir gün sona ererse nasıl hissederim hiç bilmiyorum.
  • eve eller boş poşet taşımadan gelme lüksü.
  • belli bir zamandan sonra avantajdan cok dezavantaja dönüsen durum.

bundan bir kac yil önce sorsalar saymakla bitiremedigim avantajlar olurdu belkide. 'özgür' olmanin verdigi dayanilmaz hafifliginden baslayip, diledigin gibi alip vermekten, gezip tozmaktan bahsederdim. klasik yani.

30lu yaslara yeni baslamis biri olarak aslinda hepsinin bir kisir döngü oldugunu, bir yerden sonra 'hep bana hep bana' yasam tarzinin ciddi anlamda törpülendigini, arkadas cevrenin zamanla dogal olarak kücüldügünü ve bazi seylerin tek basina yapmaktansa paylasilmak istendigini teyit edebilirim.

kisacasi dogru bir evliligin avantajlari bekar olmanin tüm avantajlarini döver. önemli olan anlasabilmek.
  • tuvalet kapısını açık bırakarak sıçm*k. (sansürü bulamadım)
  • 5 gün eve gitmesen kimsenin arayıp sormaması. tabi bu evcil hayvanı olmayan kişiler için geçerli.
  • bayramda yan gelip yatabilmek bi avantajdı. şimdi yok ona ziyaret yok buna ziyaret, her ziyarette binbir orası burası ağrıyan dinle off
  • tek avantajı kimsenin karışmaması. ama inanın artık biri karışsın istiyorum.