şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar sık sık düşündüğüm, gece gece “yolum yol değil lan” dediğim, ancak bu sonucun verdiği rahatsızlıktan ziyade sürecin çekiciliğinin beni kendisine çektiği karardır.

tüm ilişki denemelerinin başarısızlıkla sonuçlanması gibi malum şeyler yazmamak gerektiğini düşünüyorum. zaten böyle bir kararın temel nedeni bu olduğu için ekstradan belirtmek yersiz kalıyor. buna eldeki kişilikle ve matematikle bakıldığında sonuç zaten kabak gibi ortaya çıkacaktır.

durumuma giriş yapacak olursam; toplumun, özellikle gençlerin çok çabuk değiştiği bir gerçek. gençlerin büyük çoğunluğu artık sadece dış görünüşe önem veren, instagramın kadar çekicisin minvalinde bir durumda. şimdi burada kimseyi yargılayacak değilim. belki doğru süreç budur da ben geri kalmışımdır. bu konuda denemelerim de oldu tabii. ancak bu güruha bir türlü dahil olamadım. o istek içimden gelmedi. kendimi hep tipik gençten taban tabana zıt bir halde buldum. haliyle bununla beraber yaşam tarzım da genel kitleden farklı hale geldi. giyimden, etkinliklere kadar ipin ucu kaçmış gibi gözüküyor. şimdi “herkese göre biri vardır canım” yorumu gelecektir. burada da sayılar devreye giriyor. diyelim gençlerin çoğunu üstteki sebeplerden eledik. kalan kitle azınlık olacak. bu da farklılığım göz önüne alındığında %20’den fazla olmayacaktır. matematiği ele alırsak bu %20’den bana en uygun birini çekip çıkarana kadar zaten ömür çoktan biter. bu kombinasyon denemelerini ne duygular ne bünye kaldırabilir. tabii bunu bana uygun olmayan ama kendimi kandırdığım birini seçerek de yapabilirim. peki bu riske değer mi?

her şey bir yana, zamanında fazlasıyla kalbim kırılmış vaziyette. türk toplumunda ilişkinin peşinden koşan erkek olmalı gibi bir algı var. şu vaziyette aşkından ölüyorum bitiyorum diyen güzel ve bana uygun bir kıza siktir çekebilirim. o hali ruhiyetteyim. yaş 24, hissedilen 75.
  • evli ölünce beraber gömülmüyorsan. doğarken nasılsan, ölürken de tek öleceksin.
  • aha ben. ama tam olarak degil, cunku arar bana ait degil. sanirim kadinlar toplanip benim bekar olmeme karar vermiş, tengri de noter onayli tasdik belgesini onlara sunmus.
    isin sakasi bir yana, sanirim benim icin de en mantiklisi ya da dogrusu bu. basligi acan arkadas tamamen katilmakla birlikte biraz farkimiz mevcut; sanirim benim hala kalbimde kirilmaya musait parcalar mevcut. ben de istiyorum ki aleyna tilki daha cok anlam ifade etsin. "kalbimde kirilmadik yer kalmasin". cok degil 3 5 seneye bu hale gelir, gonul rahatligiyla bekar ölme hazirliklarima başlarım.
    giris, gelisme, yikikligimi nazim hikmetle kapatayim:
    kusturmeyin insanlari hayata,
    sonra her seyden vazgeciyorlar.
    dag basinda kalmayi,
    bir adada mahsur kalmayi,
    nerede bir yalnizlik varsa onu istiyorlar.
    kusturmeyin bazi insanlari.