şükela:  tümü | bugün
 • hem seküler çevrede hem dindar hem de ülkücü çevrede tanıdıkları olan birisi olarak uzun süren gözlemlerimden sonra fark ettiğim durum. özellikle laik atatürkçü kesimden kız arkadaşlarımın da bu kanaatin oluşmasında büyük etkisi oldu diyebilirim, çünkü birinci elden onlar muhatap oluyorlar bu durumla.

  ama genel kanı dindarların ya da milliyetçi muhafazakar insanların bekaret takıntısı olduğu yönünde. oysa hiç de öyle değil, laik erkekler bekarken laik kadınlarla diledikleri gibi cinsel ilişki yaşayıp evlenirken bakire kadın arıyorlar, böylece laik kadınlarda evlenme yaşı gitgide yükseliyor, hatta evlilik dışı çocuk sahibi olma ve hiç evlenmeme gibi sorunlar meydana geliyor. daha da kötüsü laik kadınlar uzun süreli ilişki deneyimleyemez hale getiriliyor. pek çok seküler kız arkadaşıma sorduğumda "sevgiliyken ilişkiye girmek istiyorlar ama girdiğin zaman da sen zaten bakire değilsin seninle evlenmem diyerek terk ediyorlar, oysa dindar arkadaşlarımız ikinci hatta üçüncü evliliğini rahatlıkla yapabiliyor, muhafazakar kesimde böyle bir takıntı yok" diyorlar.

  bunun sebebi laik kesimde cinsel ilişkinin evlilik olmadan yaşanması sanırım. bu da laik erkeklerin ikiyüzlülüğünü ortaya çıkaran bir durum. kendisi de aynen seküler kadın gibi evlilik dışı belki onlarca kişiyle cinsel ilişki yaşamasına rağmen aynı şekilde evlilik dışı onlarca erkekle sevişen bir kadını yanına eş olarak istemiyor, yakıştıramıyor, bunu kaldıramıyor. sanırım bunda hangi erkeklerle ilişkiye girdiğini asla bilemeyecek olmanın verdiği rahatsızlık da var, bunun primitif erkek hisleriyle alakası olduğu için de bu serbest cinsellik yalanı evlilik konusunda tutmuyor ve seküler kadınlar laik erkeklerin "rahat cinsel yaşam" propagandasına inandığı için ağır bir şekilde mağdur ediliyor.

  oysa muhafazakar kesimde evlenerek ilişkisini yaşayan kadının geçmişi, kimle birlikte olduğu, ne kadar süre birlikte olduğu bilindiğinden bu konular sorun olmuyor ve hiç evlenmemiş bir erkek bile rahatlıkla gidip evlenmiş boşanmış bir kadına evlilik teklif ediyor. zaten muhammed (sav)'in eşlerinden de sadece aişe bakire, diğerlerinin hepsi evlenmiş boşanmış kadınlar. dolayısıyla muhafazakar kesimde bekaret takıntısı olması zaten en başta saçma bir mesele.

  sözlükte de sıkça muhabbeti dönen ve aslında kabahati dindarlığa ve muhafazakarlığa yıkılan bekaret takıntısının aslında laik/seküler yaşam tarzının bir sonucu olduğunu görmek beni şaşırtmıştı ama gerçekler böyle. laik yaşam tarzını benimseyen kadınların evlilik oranlarındaki düşüklük ve bu bekaret meselesinden sürekli onların şikayetçi olması sorunun aslında bir seküler/laik kesim sorunu olduğunu da ortaya koyuyor.
 • ne geri zekalılar var. kaç kere laik kelimesinin anlamını yazdık. hala buraya gelmiş laik kesim diyor. geri zekalı olmak böyle bir şey demek ki.

  (bkz: bir troll ağlıyor gözleri yaşlı)
  tanım: laik kelimesi doğru tanımlanmadığı için yanlış önermedir. okuyup vakit harcamaya değmez.
 • geçenlerde birbirinden farklı düşüncelere sahip insanların online alanlarda birbirleri ile iletişime geçemediği ve karşıt görüşleri okumadıklarını okumuştum. uzun süredir çok yönlü olarak okumaya çalışıyorum. yalnız şu bel altı konulara bu kadar takıntılı kişilere asla tahammülüm yoktur.

  engellendin koçum. seni okumasam da olur.
 • muhafazakar kadınlar evlenmeden önce diktirdiği için çomar erkeklerinin takıntı yapmaya fırsat bulamadığı durum.
 • laikleri bilmem de fetullahın köpeklerinde bu takıntının olmaması normal.

  ne de olsa bu köpeklerin analarını kimin becereceğini fetullah belirliyor, bu yüzden babasını kim olduğunu bilmeyen köpeklerde fetullahı korumak için laik kesime havlıyorlar.

  bu köpeklerin en büyük zevki fetullahın ilanınını dağıtmak için annelerinin dükkanına gelen fetullahın köpekleri annelerini becerirken daha sonra badelenme hevesiyle bu adamların kıçını yalamak.

  hayatta ki en büyük gayeleri fetullahın kurumlarında ilan dağıtıp gösteri yapıp bir gün şahsen fetullah denilen köpek tarafından badelenmek.

  hocaları analarını herkesin altına sürdüğü için bunu içselleştirmiş olmaları normal dinci dediğinin en büyük derdi kadın zaten.
 • (bkz: anne bitti)
 • anası belli babası elli fetocuları rahatsız eden durum.
 • çok şükür bugün de laikler gene siz kaybettiniz tespiti. sevişken qızlar eqlesin. götümden veri uydurdum diyemeyen trol hatun arkadaşlarına anket yapıp tespit sıçmış. bunla nasıl bir hatun arkadaş olur sormayın kendinize. bekaret takıntısı olmadığı gibi ayık kafayla dolaşma takıntısı da yok... bekaret arayan laikler yüzünden artan evlilik yaşı tespitini git bir de sümeyye'ye sor maçan yiyorsa.