şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ne geri zekalılar var. kaç kere laik kelimesinin anlamını yazdık. hala buraya gelmiş laik kesim diyor. geri zekalı olmak böyle bir şey demek ki.

  (bkz: bir troll ağlıyor gözleri yaşlı)
  tanım: laik kelimesi doğru tanımlanmadığı için yanlış önermedir. okuyup vakit harcamaya değmez.
 • muhafazakar kadınlar evlenmeden önce diktirdiği için çomar erkeklerinin takıntı yapmaya fırsat bulamadığı durum.
 • geçenlerde birbirinden farklı düşüncelere sahip insanların online alanlarda birbirleri ile iletişime geçemediği ve karşıt görüşleri okumadıklarını okumuştum. uzun süredir çok yönlü olarak okumaya çalışıyorum. yalnız şu bel altı konulara bu kadar takıntılı kişilere asla tahammülüm yoktur.

  engellendin koçum. seni okumasam da olur.
 • çok şükür bugün de laikler gene siz kaybettiniz tespiti. sevişken qızlar eqlesin. götümden veri uydurdum diyemeyen trol hatun arkadaşlarına anket yapıp tespit sıçmış. bunla nasıl bir hatun arkadaş olur sormayın kendinize. bekaret takıntısı olmadığı gibi ayık kafayla dolaşma takıntısı da yok... bekaret arayan laikler yüzünden artan evlilik yaşı tespitini git bir de sümeyye'ye sor maçan yiyorsa.
 • anası belli babası elli fetocuları rahatsız eden durum.
 • (bkz: anne bitti)
 • bin sekizyüzüncü kez söylüyorum:

  kişiler laik olmaz, devletler laik olur.

  laikliği destekleyen biri olarak söylüyorum:

  bekaretini yıllar önce kaybetmiş ve aşırı sevişgen kadınlar iletişime geçerse sevinirim, bişey deniycem.
 • aslen, peynir yiyen erkeklerde var bu takıntı. laiklikle alakası yok.
  spurious correlations
 • kadınların mağduriyetinden bahseder gibi görünüp kadını yermek için yazılmış bir yazı tamamen.

  uzun uzun yazıp açıklama yapmak isterdim fakat "hiç evlenememe gibi bir sorun" şeklinde bir ifade geçiyor entryde. artık evliliği tercih etmeyen bir sürü insan var. sizin için sorun olan şeyler bazen diğerleri için sorun olmayabilir. aslında bu bilince ulaşabilsek çok rahat bir toplum olacağız ama olmuyor bir türlü. toplumumuz o kadar naif ki en ufak şeyden ahlakı bozuluyor, bir türlü önünü alamıyoruz.

  diğer bir noktaysa "atatürkçü, laik" arkadaşlar gidip bir başka arkadaşlarıyla yatak hayatlarını, mahremlerini mi konuşmuşlar gerçekten? buna inanmak isterdim fakat ne yazık ki çok zorlama olmuş. kesimi önemli değil, normal hiçbir insan mahremini bir başkasına açmaz.

  insanları sürekli kutuplaştırmaya gerek yok. türk toplumu erkek egemen bir toplum. daha bugün açılmış yepyeni bir sürü cinsiyetçi başlık görebilirsiniz sol framede. kadınların araba kullanması, çalışma hayatına katılması, ev işlerinin müşterek olması gerekliliği bile henüz idrak edilememişken bekaret konusunun yakın zamanda çözülebileceğini düşünmüyorum zaten. atatürkçü, ateist, deist, komünist, muhafazakar vs. aklınıza gelebilecek her kesimden erkek zaten belli kalıplarla yetiştiği için bu konularda benzer fikirlere sahip. şaşırtıcı bir şey değil bu.

  kadınlarımız da çok masum değil, neticede bu erkekleri yetiştiren ebeveynlerden biri kadın. dolayısıyla hala geçmişini sorgulayan, bekaret takıntısı olan, sokağa çıkmamayı, kıyafete karışmayı normalleştiren adamlarla birlikte olan, sen kimsin demeyen, kendini değersizleştiren de kadınlar. buna bir dur demesi gereken kadınlarken bu adamlardan kopamayıp, ardından bu adamları bir de baba yapıp bu çarpık toplumu devamlı hale getiriyorlar.

  bu arada çok üzülüyorum ned stark, drizzt gibi severek okuduğum serilerin karakterlerinin bu şekilde hiç edilmesine. bu kitapları gördüğüm her seferde aklıma "din, laik, seküler, atatürk, muhafazakar" gibi tartışmalar, belli bir kesime yönelik yapılan ağır tahrik, hakaret unsurları içeren entryler geliyor. biz fantastik dünyaya gerçeklerin acımasızlığından kaçmak için girerken bizi orada da buluyor ya artık bu kokuşmuşluk. ne diyeyim.
 • şimdi iki durum söz konusu. erkeğin cinsel organında deri fazlalılığı ile dünyaya gelmesi. diğeri de kadınların kızlık zarı ile dünyaya gelmesi. bizim toplumumuzda erkeğin sahip olduğu deri fazlalığının törenle alınması sonucu artık adam olduğu düşünülürken kadının sahip olduğu kızlık zarını evlilik dışı cinsel birleşme ile kaybetmesi sonucunda orospu veya yollu olarak adlandırılması tam anlamıyla bir ironi. bu karşılaştırmayı fazlalıklar yönünden yapıyorum. iki cinsiyette de birer fazlalık var ve iki fazlalık da ortadan kalktığında yapılan tanımlamalar çok farklı. keza kadının normal yoldan ilk defa bir cinsel ilişkiye girmesinin kanıtlanması kolayken erkeğin bir cinsel ilişki yaşadığının bir ispat kriteri yok. son olarak erkek milleti olarak büyük oranımızın, evleneceğimiz kişinin ilki olmak düşüncesine sahipken kadınlarda ise tam tersi bir durum mevcut. erkeğin deneyimli olması ya da geçmişinin önemli olmadığı göze çarpıyor. toplum olarak iliklerimize kadar işlemiş bu düşünceler de görüş ayırt etmeksizin herkese hakim. ama büyük yoğunluğun laik kesimde olduğu tezine kesinlikle katılmıyorum.