şükela:  tümü | bugün
  • nereye evriliyoruz arkadaş ya. bir karar.
    bekaretin bozulması, ortada gönüllü bir tecavüz olduğu anlamına geliyor demek ki. düz mantıkla hukuk yönetimi.
  • yeni hukuk sisteminden de bu beklenirdi zaten. 'bekareti olmayan kadına yapılan tecavüz tecavüz değil' diye bir kafa var.

ciddi anlamda söylüyorum eş, dost, akraba, anne, kız kardeş kim varsa silahlanmalı. böyle bir hukuk sisteminin bu tip bir durumda bizi koruma gibi bir şey yapacağını sanmıyorum. şu tecavüzlerin üstü daha hangi bahanelerle, keyfi kararlarla örtülecek merak ediyorum.

allah belanızı versin ne diyeyim.

edit: aşağıda cahil, cühela diye sallayan bir iki dangalak var. farklı haberleri okumadık. korumayın şu zihniyeti artık. bekaretin daha önceden bozulması tecavüzü meşru kılmıyor. gerçekten bu kadar sığ mı düşünceniz?
  • (ara: şeref)
  • kararın sebebine mi yanalım? açıklamadaki üslubun seviyesine mi ?

bu devirde kadınların biber gazı ve şok cihazı gibi koruma araçlarını taşıması elzem haline gelmiştir.

tanım: rezalet ötesi bir karardır.
  • sanki vermiyosun bi kere de bana versen nolur zihniyetine sahip eğitimsiz magandaları hakim yapan bir eğitim sistemimiz var, ne güzel.
  • böyle dünyanın içine tükürmesin de ne yapsın insan? lanet olsun size. anlamak için, adil hüküm vermek için kadın olmanız mı gerek? tecavüze uğramanız mı gerek? bakire değilmiş... olsaydı da daha güzel yeseydi kafayı, değil mi? ilk seksi hükmünde mi olmalıydı tecavüz ceza kesmek için? bu nasıl bir beyinsizlik?

yanında güvende hissetmediği kimseyi hayatına almamakla kalmayacak o kadın, zaten bundan sonra kimseye güvenmeyecek. hadi düzeltin düzeltebiliyorsanız kafasını.

şerefsizler.

yemin ederim sayfalarca yazardım şuraya ama beyinsizsiniz siz bana da yazık.
  • özgecan aslan'ın ölüm yıldönümünde ülkede hiçbir şeyin değişmediğini gösterir. ülkedeki her taciz, tecavüz, özgecan gibi gündem mi olmalı? kamuoyu tepki göstermeden ceza verilemez mi?

benzer olaylar daha önceden de yaşanmıştı;

tecavüz edip, hamile brakan, sonra da zaten "bakire değildi indirimi" alan var.

ormanda saldıran, kadını döve döve soyan, ancak astım krizi geçirerek bayılıp yakalannca, "isteseydim yapabilirdim indirimi" alan var

üvey kızına tecavüz edip, "kızın ruh sağlığı bozulmadı" indirimi alan var.

tecavüzü kameraya kaydeden ama "zaten eski sevgiliymiş indirimi" alan var.

tecavüz sırasında "bağırmıyorsa rıza göstermiş sayılır indirimi" alan var.