şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nereye evriliyoruz arkadaş ya. bir karar.
  bekaretin bozulması, ortada gönüllü bir tecavüz olduğu anlamına geliyor demek ki. düz mantıkla hukuk yönetimi.
 • yeni hukuk sisteminden de bu beklenirdi zaten. 'bekareti olmayan kadına yapılan tecavüz tecavüz değil' diye bir kafa var.

  ciddi anlamda söylüyorum eş, dost, akraba, anne, kız kardeş kim varsa silahlanmalı. böyle bir hukuk sisteminin bu tip bir durumda bizi koruma gibi bir şey yapacağını sanmıyorum. şu tecavüzlerin üstü daha hangi bahanelerle, keyfi kararlarla örtülecek merak ediyorum.

  allah belanızı versin ne diyeyim.

  edit: aşağıda cahil, cühela diye sallayan bir iki dangalak var. farklı haberleri okumadık. korumayın şu zihniyeti artık. bekaretin daha önceden bozulması tecavüzü meşru kılmıyor. gerçekten bu kadar sığ mı düşünceniz?
 • (ara: şeref)
 • kararın sebebine mi yanalım? açıklamadaki üslubun seviyesine mi ?

  bu devirde kadınların biber gazı ve şok cihazı gibi koruma araçlarını taşıması elzem haline gelmiştir.

  tanım: rezalet ötesi bir karardır.
 • sanki vermiyosun bi kere de bana versen nolur zihniyetine sahip eğitimsiz magandaları hakim yapan bir eğitim sistemimiz var, ne güzel.
 • özgecan aslan'ın ölüm yıldönümünde ülkede hiçbir şeyin değişmediğini gösterir. ülkedeki her taciz, tecavüz, özgecan gibi gündem mi olmalı? kamuoyu tepki göstermeden ceza verilemez mi?

  benzer olaylar daha önceden de yaşanmıştı;

  tecavüz edip, hamile brakan, sonra da zaten "bakire değildi indirimi" alan var.

  ormanda saldıran, kadını döve döve soyan, ancak astım krizi geçirerek bayılıp yakalannca, "isteseydim yapabilirdim indirimi" alan var

  üvey kızına tecavüz edip, "kızın ruh sağlığı bozulmadı" indirimi alan var.

  tecavüzü kameraya kaydeden ama "zaten eski sevgiliymiş indirimi" alan var.

  tecavüz sırasında "bağırmıyorsa rıza göstermiş sayılır indirimi" alan var.
 • haberi çarpıtan başlık.

  bir kere haber bu şekilde çarptılmaz.

  ben açıkçası haberde neden 'bekaret' konusunun geçtiğini anlamadım, çünkü olay ile alakasız.

  kafede buluşmuşlar, alkol almışlar. bana kadın yemeyeceği bir haltı alkol ile yemiş, sonrasında ise pişman olarak, aile korkusu vb. bu haberi uydurmuş gibi geliyor. tabi haklı da olabilir orası ayrı.

  konunun içeriğini bilmeden linç etmek huy oldu. kesin böyledir diyemem ama daha önce bir sürü kadın ilişkiye girerek sonrasında tecavüze uğradım dedi bu ülkede.

  önce bir işin içeriği örenilmeli linç etmeden.

  ayrıca (bkz: nevin yıldırım), burada da neler neler yazılmıştı sonrasında işin çok başka olduğu anlaşıldı.
 • eğer linç edilmeyeceksem yakın bir arkadaşımın başına geleni yazayım; eleman paçoz bir kızla çıkıyordu. mezuniyete yakın kızın rızası ile birlikte oldular (ev arkadaşım olmasından dolayı bende o sıra yan oda da kız arkadaşımla birlikte bitirme projesi kasıyordum)

  ertesi gün kapıya polis geldi, bizim arkadaşı aldılar, bende atladım taksiye peşlerinden karakola gittim. bir girdim karakola, bizim paçoz karı ve ailesi orada. kız ağlayıp duruyor, aile desen bizim arkadaşın yüzüne tükürme yarışında.kız tecavüze uğradım demiş, rapor almış vs.

  mahkemeye kadar çocuk hapiste kaldı. eğer ben ve kız arkadaşım şahit olmasaydık ve iyi bir avukatı olmasaydı arkadaşın hayatı kaymıştı.

  bu da böyle bir anımdır.