şükela:  tümü | bugün
 • günaydın yazarı mevlüt tezel, dünkü (13 ocak 2020) yazısında çocuk yapmayanlara, "ayda bir avrupa'ya git, en güzel restoranlardan instagram'a fotoğraf koy, akşam eve gidince de battaniyeni üzerine çek, kedini sev ve dijital platformdan dizi izle! oh ne güzel!" diyerek tepki gösterdi. tezel, "çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa, bekarlar da bunun karşılığını vermeli. kazancı iyi olan ama buna rağmen çocuk dünyaya getirmeyen bekârlardan daha çok vergi alınsın" önerisinde bulundu.

  https://twitter.com/…tatus/1216989576360652800?s=19

  alt bir yorum özet niteliğinde;

  "çocuk yapmayanlar kalkıp bu adamı ...…."
 • toplumun düşük gelirli kısmıyla yüksek gelirli kısmını ne kadar rahat ayırt eden, düşük gelirliye yüksek gelirliyi ne kadar rahat seyrettiren, ne kadar vurdumduymaz, ne kadar hissiz laflar bunlar... hani birileri bir düğmeye basıyormuş da bunlar emirleri yerine getiriyorlarmış gibiler. amaç da halkı kast sistemine göre yapılandırmakmış gibi.

  ister bir savaş esnasında gayet pasif bir durumdayken, ister aktif savaşırken, isterse ecelinle... bir şekilde ölüm var. herkes ölecek. ölüp toprağa girdiğinde o toprağa enerji diye neyi karıştıracaksın mesele o. kini öfkeyi yıkıcılığı mı yoksa sevgiyi saygıyı şefkati yapıcılığı mı. olayın ne senin arkadaşım.
 • ödleri kopuyor bir yerlerde birileri güzel hayatlar yaşayacak diye.. herkesi kendileri gibi kokuşmuş hayat yaşamaya mahkum etmektir istedikleri.
 • (bkz: tabii lan manyak mısın)

  evli bireylere sadakat zorunluluğu gibi kanun ile sabitlenmiş tek eşlilik yaşam tarzı dayatılmışken, bekar bireyler ise istediği gibi gönlüne hoş gelen herkes ile sevişir. zoruna mı gitti günaydın şeysi.

  edit: imla
 • bekarın gideri daha çoktur. her seyi tek basına öder. kira fatura vs. evli olup çocuğu olmayanlardan da alınsın aynı vergi :d
 • evliler bekarların tek başına ödediği kiraya destek atacaksa kabul edilebilir teklif. ayrıca her akşam bir evlinin evinde pişirdiği yemekten de bir tabak isterim.
  ya bsg
 • goruyorum ve arttiriyorum
  bekarlar vergilerini, direk catir catir doguran suriyelilere elden versin
 • benim gezdiğim, yemek yediğim, içki içtiğim hatta bunu 272737 kez yapmam seni niye ilgilendiriyor? sen yalaka, ruh gibi bir hayatı yaşıyorsun diye bende mı yaşayayım mevlüt tezel?
 • sabah gazetesi denen tuvalet kağıdı için normal bir haber.

  zaten sabah yazarlarından mantıklı bir beyanat beklemek, ölüden göt beklemeye benzer. arkadaş amma meraklısınız milletin evine, barkına, özel hayatına, cinsel hayatına karışmaya.

  sen bekarların vergisini düşüneceğine istanbul takımlarının silinen borçlarını , araplara peşkeş çekilen vatan topraklarını, bir sürü vergi borcunu sildikleri yandaş inşaat firmalarını anlat. onları anlatmaya götünüz yemez, işiniz gücünüz garibanın hayatı.
 • "çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa..." demiş.
  devamı çok mühim(!) olan bu sisteme gerek sağlık (hamilelik, doğum, çocukluk süreci), gerekse eğitim konusunda daha fazla yük olan çocuk sahipleri yerine, sisteme yükü olmayıp, bilakis sistemi besleyen insanlardan daha fazla vergi alınması önerisi...

  ulan sırf alkol kullanan tayfa organize olabilip 1 sene içmiyoruz dese, 1 sene o vergi gelirleri gelmese diyanet "akşam iş çıkışı 2 bira yuvarlamayan bizden değildir" diye fetva verir siz ne anlatıyorsunuz?