şükela:  tümü | bugün
  • tersi durumu olmayan gerçek. bekarlar evlilerden değil de, evliler bekarlardan rahatsızmış gibi sanki. sözlük başlıklarına bakıldığında da görülüyor. sürekli bekarlara laf sokmalar, tespitler. sonra, bakın evlilik ne güzel, siz de gelsenize mavraları. hiç evlilere, boşanın diyen bekar gördünüz mü? yok. ilginç. iş bu böyle bir tespitimdir.
  • hiç bir bekara evlilik tavsiyesinde bulunmadım.

çevremde kendimi kanaat önderi gibi hissettiren azınlığa ise kadın 30 erkek 35 olmalı diyorum; bir çeşit ilhamla belirlediğim çıtadır kendisi.

ama sanırım insanın kendi hayatında çağ açıp kapaması gibi bir hadise. bu deneyimi herkes yaşasın istiyor belki de insan. kimi iyi niyetli kimi ben çektim eltim de çeksin temalı:)

ama çağ açıp kapama olayı tarihle senkronize olmuyor bazen. taş desenli bir hayat ve kendinizi "yabadabaduuu" diye hönkürürken de bulabilirsiniz. bir çeşit * durumu.
  • tüm bekarları, hatununa veya erkeğine potansiyel tehdit olarak görmesinden ötürüdür
  • bekarın hemen hemen her konuda rahat olması evlilerin zoruna gitmesi için yeterli bir sebeptir.
    dikkat edin size hep 'boş boş geziyorsun, hayatını düzene sok' gibi şeyler söylerler ki psikolojik olarak bu da bunlar tam olarak yapmak istedikleri fakat yapamayıp sizin de yapmanızı istemedikleri şeylerdir.
  • ta 2300 yıl öncesinde sokrates'e dayanan gelenek.
    ne demiş ünlü filozof:
    'mutlaka evlenin, karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz, kötü çıkarsa da filozof.'

ben de çevremdeki bekarların mutluluklarını kıskandığım için hasedimden 'evlenin' geyiği yapıyorum yıllardır. evliliğin bir güzelliği de bu geyiği yapabilmek. yeni evlilere de 'çocuk yapın' geyiği yapılmalı. tek çocuğu olana 'kardeş yapın' vs...
  • aslında mutsuz bir evlilikleri olan insanlara dert olmasıdır asıl durum. evlilikte yaşadığı ızdırabı, mutsuzluğu maalesef başkaları da yaşasın isteyen ezik bir tiptir işin aslı böyleleri.
  • genellikle mutsuz evliliği olanların yaşadığı durumdur. bekarlar da mutsuz olsun istiyorlar. en büyük argümanlarından birisi de ''evlen, hayatın düzene girsin, yuvan olsun'' tarzı cümlelerdir.

abicim/ablacım benim hayatım düzene girmiş durumda zaten. yuvam da var çok şükür. eşim, çocuğum yok ama yuvam var. hı çocuk konusunda bir şey diyemiyorum. evlenmeden anne olabilsem hiç durmazdım sanırım, o başka konu.
  • (bkz: kıskanıyorlar bizi)*
    millet evlen baskısından şikayet eder bana tam tersi evlenme baskısı var.
    evlenmemekle en iyisini yaptığıma dair methiyeler duyuyorum her gün.
    bir bildikleri olsa gerek.
  • bunu söyleyen hatun kişiyse direkt genelde evliliklerinin ikinci yılında erkeklerin gözünün başka kadınlara gittiğini ve artık evliliklerin sevgisizlik üzerine kurulu olduğunu hatırlatın. hissettirmese de korkudan aklı gidecektir, çünkü kocasına onu sevdiğini söylemeyeli aylar geçtiğini anlayacaktır. instgram üzerinden koklaşmaları saymıyorum. ben bi gün evlenebilirim ya da hep bekar kalabilirim ama evlilik diye milleti darlama hakkını kendimde görmem.