şükela:  tümü | bugün
 • modern yeniçerilerimize hayırlı olsun dediğim yetkidir.

  "gidiyor olabiliriz ama giderken de ülkenin ***** gitmem" demenin dışavurumu olan eylemdir. çok kolay suistimal edilecek bir şey bu. bekçiler beğendikleri her kadına yavşayıp gözetleyebilecekler ve bunu siktiriboktan bir yasanın arkasına saklanarak yapabilecekler. sene olmuş 2020, hala akılları fikirleri belden aşağısı. bırakın arkadaş kim kimle birlikte oluyosa olsun.

  ama ben devleti de anlıyorum; sen şimdi biriyle birlikte olsan, onun başka biriyle birlikte olmasını ister misin? haliyle kıskanma var ortada.

  --- spoiler ---

  istanbul barosu’na üye av. cesim parlak, son yasal düzenleme ile bekçilere, bekâr veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisinin verildiğini öne sürdü. av. parlak, “böyle keyfi bir uygulama sonucu doğuracak düzenleme nedeniyle mahallelerde güvenin sağlanması amacı ile getirilen bekçiler, mahalleye geleni gideni gözetleyecek, ‘namus bekçiliği’ gibi görevler üsteneceklerdir” diye konuştu.

  kanunun m. 6/1-d bendi uyarınca "bekçilere görev bölgeleri içinde uyuşturucu madde imal edildiği, satıldığı veya kullanıldığından, kumar oynandığından ya da fuhuş yapıldığından şüphe edilen yerleri bağlı bulundukları genel kolluk birimlerine bildirme görev ve yetkisi verilmiştir”

  --- spoiler ---

  haber
 • bu bekçilik olayı cidden tehlikeli yerlere gidiyor.
 • haber doğruysa yapılmışı var zamanında

  (bkz: keçiören a takımı)

  eskiden gizli kapaklı yaptıkları işleri şimdi göz göre göre yapıyorlar. kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o'dur demiş nietzsche, doğru demiş aslında.
 • yakında isim değiştirip ahlak polisi falan yapacaklar bu bekçileri.
 • (bkz: persepolis)

  bu hükümet kaldığı süre zarfında neler olacağını açıp bu filmden izleyebilirsiniz.
 • yuhhhhh artık yuhhhhhh.
  kimlik kontrolü yapıp ınstagramdan mesaj atan artniyetli bekçiler var.
  yaptığınız şeyin nasıl şeylere neden olabileceğinin farkında mısınız?
  böyle bir şey yapmayın ama yapacaksanız da artniyetli kişilerin görevini kötüye kullanması durumunda çok ağır cezalar getirin, aklından bile geçiremeyecekleri kadar ağır cezalar.
 • sosyal medyanın gücünü hafife almayın. toplasan 21 bin bekçi var. yaptıkları her hukuk dışı eylemi şikayet ve ifşa edin. kaldı ki korkacak birsey yok. 21 bin bekçi ne yahu. karadenizde her evde bir silah olduğunu düşününce 21 bin devede kulak bir rakam. ortalık karışması durumunda evvela onlar arazi olur.

  ayrıca; bekçi işini iyi yaparsa, art niyet gütmez ve ekmeğinin peşinde hareket ederse gayet güzel bir uygulamadır. sonuçta geceleri sarhoşu ayrı dert, hırsızı ayrı dert. kavgası, gürültüsü, bilmem nesi. o yüzden bu kadar kötümser olmayın... bekçi degilde polis olarak alsalardı bu insanları sesiniz çıkmayacaktı. polis karakolunda duruyor, olay bitmeden olay yerine gelip müdahale etmiyor. bekçi ise öncü birlik gibi dolanacak. sanmıyorum gidip gözetleyeceklerini ama gözetlerse de şikayet edin. ifşa edin. hukuk hala buralarda bir yerlerde var.
 • haber linki

  bu olayın gidişatı hiç hayırlı değil...
 • işe bak amk imam hatiplileri topla, öğretmenden fazla maaş bağla, bekar kadınların adreslerini ver. kahkaha atın arkadaşlar ve çevrenizdeki kadınları, çocukları, hayvanları bunlardan elinizden geldiğince koruyun. başka yapacak bişey kalmadı, 15 yıl sonra umarım bu rezillikleri utanarak hatırlarız. beterlerini görmemek bile kardır artık.
 • doğduğumuz coğrafyaya sokayım aq. neden amk neden? neden milletin tek derdi saksısındaki çiçeği sulamakken bu sik beyinlilerin arasına doğduk!
  neymiş uyuşturucuymuş fuhuşmuş. hadi ordan! fuhuş ve uyuşturucu denince bekar kadın evi mi geliyor aklınıza ?bekar erkek evinde torbacılık faaliyetleri düzenlenemiyor mu? özel hayatın gizliliği diye bir şey var. gözetlemekmiş. oyarım lan o gözleri.
  18 senedir bu zihniyete oy veren başta pembe götlü lümpenler olmak üzere herkesin allah bin türlü belasını versin. o ağzınızdan düşürmediğiniz ekonominiz de yok çektiğiniz krediler de götünüze girdi, ayrıca her şey çok pahalı çünkü di mi? geberin aq.