şükela:  tümü | bugün
 • bu bekçilik olayı cidden tehlikeli yerlere gidiyor.
 • (bkz: persepolis)

  bu hükümet kaldığı süre zarfında neler olacağını açıp bu filmden izleyebilirsiniz.
 • haber doğruysa yapılmışı var zamanında

  (bkz: keçiören a takımı)

  eskiden gizli kapaklı yaptıkları işleri şimdi göz göre göre yapıyorlar. kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o'dur demiş nietzsche, doğru demiş aslında.
 • doğduğumuz coğrafyaya sokayım aq. neden amk neden? neden milletin tek derdi saksısındaki çiçeği sulamakken bu sik beyinlilerin arasına doğduk!
  neymiş uyuşturucuymuş fuhuşmuş. hadi ordan! fuhuş ve uyuşturucu denince bekar kadın evi mi geliyor aklınıza ?bekar erkek evinde torbacılık faaliyetleri düzenlenemiyor mu? özel hayatın gizliliği diye bir şey var. gözetlemekmiş. oyarım lan o gözleri.
  18 senedir bu zihniyete oy veren başta pembe götlü lümpenler olmak üzere herkesin allah bin türlü belasını versin. o ağzınızdan düşürmediğiniz ekonominiz de yok çektiğiniz krediler de götünüze girdi, ayrıca her şey çok pahalı çünkü di mi? geberin aq.
 • kimse bu devletin paralı köpeklerinin namus bekçiliğine muhtaç değil. bir sürü kadın ölüyor onlara düzenleme yapılsın önce.
 • yakında isim değiştirip ahlak polisi falan yapacaklar bu bekçileri.
 • çok çok tehlikeli, çok şeriatvari, çok iğrenç, çok ciddi, çok yüksek sesle karşı konularak değiştirilmesi gereken, çok iran devrim muhafızı, çok şerefsiz ve aşağılık bir durum.

  eve erkek arkadaşın gelemeyecek, bekçi fuhuş mu var diye sopa çekebilir. bekçi seni gözetleme bahanesiyle kendisi gecenin bir yarısı evine gelip kapına dayanabilir, belki kendisi tecavüze kalkabilir. yarın öbürgün erkek bir akraban bile gelmek istese sopa yiyebilir, başına iş çıkabilir. aynı bekçi bir süre sonra niye çarşafsız çıktın diye seni de dövebilir, bunu engelleyen hiçbir kural yok. hatta silah taşıma yetkileri de var artık söylemeyeyim gerisini.

  ekşi, uyan, hatta şahlan!!
 • işe bak amk imam hatiplileri topla, öğretmenden fazla maaş bağla, bekar kadınların adreslerini ver. kahkaha atın arkadaşlar ve çevrenizdeki kadınları, çocukları, hayvanları bunlardan elinizden geldiğince koruyun. başka yapacak bişey kalmadı, 15 yıl sonra umarım bu rezillikleri utanarak hatırlarız. beterlerini görmemek bile kardır artık.
 • modern yeniçerilerimize hayırlı olsun dediğim yetkidir.

  "gidiyor olabiliriz ama giderken de ülkenin ***** gitmem" demenin dışavurumu olan eylemdir. çok kolay suistimal edilecek bir şey bu. bekçiler beğendikleri her kadına yavşayıp gözetleyebilecekler ve bunu siktiriboktan bir yasanın arkasına saklanarak yapabilecekler. sene olmuş 2020, hala akılları fikirleri belden aşağısı. bırakın arkadaş kim kimle birlikte oluyosa olsun.

  ama ben devleti de anlıyorum; sen şimdi biriyle birlikte olsan, onun başka biriyle birlikte olmasını ister misin? haliyle kıskanma var ortada.

  --- spoiler ---

  istanbul barosu’na üye av. cesim parlak, son yasal düzenleme ile bekçilere, bekâr veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisinin verildiğini öne sürdü. av. parlak, “böyle keyfi bir uygulama sonucu doğuracak düzenleme nedeniyle mahallelerde güvenin sağlanması amacı ile getirilen bekçiler, mahalleye geleni gideni gözetleyecek, ‘namus bekçiliği’ gibi görevler üsteneceklerdir” diye konuştu.

  kanunun m. 6/1-d bendi uyarınca "bekçilere görev bölgeleri içinde uyuşturucu madde imal edildiği, satıldığı veya kullanıldığından, kumar oynandığından ya da fuhuş yapıldığından şüphe edilen yerleri bağlı bulundukları genel kolluk birimlerine bildirme görev ve yetkisi verilmiştir”

  --- spoiler ---

  haber
 • bu durumu destekleyen, uygulamayı doğru bulan vardır belki diye belirtmek istedim. yakın zamanda bir tanıdığım bekçi oldu, değil herhangi bir yakınımın yanına yaklaştırmak ben adama bitki emanet etmem. şimdi o adamın ailenizden bir kadının evini gözetleme yetkisi olduğunu düşünün.
  kötüye kullanıma çok açık bir yetki.